Najlepsze programy graficzne dostępne online

 

Umiejętności graficzne są w obecnych czasach bardzo cenione. Wszelkie prace wizualne są tworzone niemalże w każdej firmie, a przyciągnięcie uwagi klientów poprzez grafikę to podstawa w marketingu.

Internet wychodzi nam naprzeciw, ponieważ możemy tam znaleźć mnóstwo narzędzi do tworzenia grafiki online.

Jak tworzyć projekty graficzne online?

Wiele osób obawia się, że bez ukończenia szkoły czy kursu grafiki, nie poradzi sobie z tworzeniem prostych grafik. Tymczasem wiele narzędzi Internetowych jest dostosowanych tak, aby każdy mógł spróbować swoich sił.

Takie narzędzia sprawdzą się nie tylko dla początkujących, ale również dla profesjonalnych grafików lub osób rozglądających się za przyszłościowym zawodem. Jeśli nie ma się dostępu do żadnego programu, to narzędzia dostępne online sprawdzą się idealnie.

Jakie programy można znaleźć w Internecie?

CANVA

Najpopularniejszy program do tworzenia różnorodnych grafik online. Jego największą zaletą, jest bardzo prosta, intuicyjna obsługa. Program posiada również wiele dostępnych gotowych szablonów, które można dowolnie modyfikować, zmieniać kolory, czcionki, układy itp. Ponadto znajdziesz w nim wiele domyślnych filtrów i podstawowych narzędzi przydatnych do obróbki zdjęć.

Minusem stosowania Canvy, jest ryzyko utraty oryginalności. Jako że, jest to jeden z najchętniej używanych programów do tworzenia projektów graficznych, trzeba się nieźle nagłówkować, aby stworzyć coś niepowtarzalnego.

Jakie projekty można zrobić w tym programie? Zaczynając od prostych grafik reklamowych, postów na Social Media, wpisów na relację na Instagramie, przez tworzenie ciekawych plakatów, prezentacji, pocztówek, kalendarzy, aż po portfolio, CV czy własne logo.

Dodatkowo, dla bardziej potrzebujących istnieje możliwość wykupienia płatnego pakietu, który powiększa bazę zdjęć, szablonów, pozwala na usunięcie tła, tworzenie rozmiarów niestandardowych, pobieranie plików w różnych formatach czy tworzenie zespołów z dostępem do wspólnych projektów.

 

Desygner

Kolejny nieskomplikowany program do tworzenia i edycji grafiki. Jest bardzo zbliżony do Canvy jeśli chodzi o design i możliwości. Posiada liczne dostępne gotowe szablony. Jakie możliwości daje designer? Można w nim m.in. tworzyć grafiki na potrzeby mediów społecznościowych, banery, ulotki, plakaty, menu, kupony, certyfikaty, okładki, prezentacje i wiele wiele innych.

Ponadto istnieje możliwość edycji własnych zdjęć, opcja porządkowania folderów i organizacji pracy, zmieniania formatu plików, pracy zespołowej i udostępniania projektów.

Crello

To następny internetowy darmowy program do tworzenia wielu różnych projektów. Jego mocną stroną jest możliwość tworzenia postów animowanych, które można pobrać w formacie GIF. Biblioteka szablonów dostępnych w tym programie, jest niezwykle imponująca. Znajdziesz tu aż 3000 gotowych rozwiązań, które umożliwiają tworzenie m.in. grafik reklamowych, postów na media społecznościowe, wszelkich materiałów reklamowych i promocyjnych, okładek i uniwersalnych grafik. Program umożliwia również dodanie własnych zdjęć, fontów i loga.

Snappa

Podobnie jak w przypadku poprzednich programów, snappa oferuje wiele różnych, gotowych szablonów do tworzenia wszelakich projektów. Daje również możliwość połączenia z kontami w mediach społecznościowych, co pozwala na publikacje i planowanie wpisów, bezpośrednio z programu. Jest to bardzo prosty i sympatyczny program, z którym poradzi sobie każdy. Posiada intuicyjne narzędzia i daje możliwość swobodnej organizacji pracy. Można w nim porządkować foldery, planować posty, udostępniać projekty, co pozwala na pracę zespołową.

Pixlr

Program bardzo przypominający znanego Photoshopa. Posiada wiele inteligentnych narzędzi, umożliwia dokonanie retuszu i edycji zdjęć. Można w nim nakładać gotowe filtry, efekty, kadrować czy formatować zdjęcia. Bez problemu można samemu stworzyć kolaż, wyciąć tło czy usunąć niepotrzebne elementy. Pixlr umożliwia również pracowanie na warstwach. Dzięki obszernym możliwością można w nim stworzyć wiele ciekawych, zaawansowanych projektów. Nie jest to jednak program przeznaczony tylko do edycji zdjęć. Można w nim również, tworzyć różnorodne grafiki od podstaw.

Photopea

To chyba najpopularniejszy program, w którym można tworzyć grafikę wektorową i rastrową. Również bardzo podobny układem i możliwościami do Photoshopa. Posiada wiele zaawansowanych funkcji, które umożliwiają obróbkę zdjęć cyfrowych i nie tylko. Można w nim również tworzyć obiekty, rysować (posiada narzędzia takie jak ołówek czy pędzel), dodawać kształty, ikony, pobierać próbki kolorów, manipulować obiektami (obracać, skalować, pochylać), pracować na warstwach, czy korzystać z gotowych filtrów i efektów.  Gotowe projekty można eksportować do plików PSD, PDF, JPG, PNG czy SVG.

Podsumowanie

Jak widać dzięki możliwością jakie daje Internet, każdy może spróbować swoich sił w tworzeniu grafiki. Istnieje jeszcze wiele innych dobrych programów (np. Vectr, Adobe Spark czy Post Sumopaint) które można przetestować i wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Jeśli planujesz zaprzyjaźnić się bardziej z grafiką komputerową, praca na tego typu narzędziach to dobry początek. Darmowe rozwiązania, są zwykle równocześnie proste w obsłudze i intuicyjne. Dzięki nim szybko opanujesz podstawy, co pozwoli Ci później łatwiej obsłużyć bardziej zaawansowane programy.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *