Wrażliwa skóra głowy po chemioterapii – jaką perukę wybrać?

Chemioterapia mocno zaburza codzienne funkcjonowanie osób z nowotworem. Uciążliwa w powrocie do codzienności okazuje się również utrata włosów. Doskonałym rozwiązaniem będą peruki po chemioterapii, które przywrócą pacjentowi pewność siebie oraz poczucie atrakcyjności. Należy jednak pamiętać, że nie każda peruka będzie się dobrze sprawdzać, w tym celu koniecznie powinno się zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Jak wybrać najlepszą perukę po chemioterapii? Czym kierować się przy zakupie?

Peruka dla pacjentów po chemioterapii – zalety

Peruki pozwalają pacjentom po chemioterapii znów poczuć się atrakcyjnie i dobrze w swoim ciele. Zdecydowanie ułatwiają one start w codzienne życie po przebytej chorobie. Pozwalają uniknąć wielu niechcianych, zbędnych pytań. Dzięki nim nawet mimo utraty własnych włosów można znów cieszyć się możliwością stylizacji oraz czesania włosów. Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele różnych rodzajów i modeli peruk, które wyróżniają się przede wszystkim naturalnym, autentycznym wyglądem, dużą wytrzymałością i maksymalnym dopasowaniem do potrzeb pacjentów po chemioterapii.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie peruki?

Aby wybrać najlepszą perukę, koniecznie powinno się zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Pacjenci często zastanawiają się, czy wybrać perukę syntetyczną, czy naturalną, ponieważ obydwa rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety. Ponadto powinno się staranie dopasować spośród dostępnych opcji dobrą bazę peruki tak, by później nie żałować zakupu.

Peruka naturalna czy syntetyczna?

Zasadniczo peruki dzielą się na dwa podstawowe rodzaje – syntetyczne i naturalne. Pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze, jednak żywotność takich peruk będzie zdecydowanie krótsza – przeważnie atrakcyjny wygląd utrzymuje się przez około rok, dlatego jest to rozwiązanie dla osób, które planują krótkotrwałe noszenie peruki. Należy również pamiętać, że stylizacja i pielęgnacja peruk syntetycznych może być nieco utrudniona – należy korzystać ze specjalnych, przeznaczonych do włókien z tworzywa sztucznego kosmetyków, które mogą być nieco droższe od regularnych produktów, a ponadto nie można korzystać z urządzeń do stylizacji, których temperatura przekracza 160 stopni.

Z kolei peruki naturalne swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim autentycznemu wyglądowi. Niestety trzeba się liczyć ze znacznie wyższą ceną – przeważnie waha się ona od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy i zależy nie tylko od długości, ale również od typu wykorzystanych włosów. Z drugiej strony dbanie o peruki naturalnie nie odbiega w żaden sposób od pielęgnacji prawdziwych włosów – można spokojnie korzystać z większości kosmetyków oraz urządzeń do stylizacji. Naturalne peruki mogą być czesane na różne sposoby, co jest najchętniej wybierane przez osoby, które lubią zmieniać sposób uczesania w zależności od okazji.

Odpowiednia baza peruki to podstawa

W przypadku pacjentów po chemioterapii niezwykle ważne jest dopasowanie odpowiedniej bazy. To właśnie ona ma bezpośredni kontakt z ciałem i niekiedy, w przypadku skóry wrażliwej, może powodować podrażnienia. Odpowiednio dopasowana baza peruki przekłada się na komfort i wygodę użytkownika. Baza powinna być także oddychająca oraz elastyczna.

Gdzie można kupić najlepszą perukę?

Kupując perukę, bardzo ważne jest również zwrócenie uwagi na sklep. Dobrze jest wybierać sprawdzonych producentów, którzy wyróżniają się dużym doświadczeniem w wykonywaniu peruk, ponieważ to właśnie oni gwarantują najwyższą jakość i wytrzymałość peruk. Zakupów można dokonywać zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie. Sklepy internetowe zazwyczaj wyróżniają się dużo większym asortymentem, jednak to właśnie w lokalu można przymierzyć i lepiej dopasować perukę.

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *