6 zawodów z przyszłością

Stoisz przed wyborem ścieżki zawodowej lub zastanawiasz się nad przebranżowieniem? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych zawodów, które pozwolą odnieść Wam sukces. Sprawdźcie zawody przyszłości! 

Zawód przyszłości – co to znaczy?

Mianem zawodu przyszłości określa się te stanowiska, które w najbliższych latach pozwolą na łatwe znalezienie pracy z dobrym wynagrodzeniem. Mogą to być całkiem nowe zawody, które powoduje globalizacja oraz rozwój technologii, albo zawody już znane – które będą wracać do świetności.

Jakie zawody będą poszukiwane i najlepiej opłacane?

Automatyzacja, konsumpcjonizm i masowość sprawiają, że wiele rzeczy traktujemy jednorazowo. Trudno dziś zaleźć szewca z prawdziwego zdarzenia albo parasolnika. Świat się zmiana, a zapotrzebowanie na specjalistów jest zależne od rynku. 

Nasza lista zawodów przyszłości została ułożona w kolejności alfabetycznej:

  1. Analitycy Big Data – przedsiębiorstwa gromadzą duże ilości danych, których analizy pozwalają firmom wprowadzać oszczędności oraz rozwijać się na rynku. Sugestie i analizy opierające się na twardych danych to duże wyzwania dla wielu biznesów. 
  2. Biotechnolodzy – czyli osoba opracowująca technologie, wykorzystujące substancje organiczne w wielu gałęziach przemysłu. Zapotrzebowanie stale wzrasta i zależne jest rozwoju medycyny, farmakologii i ochrony środowiska naturalnego. 
  3. Fizjoterapeuci – coraz popularniejszy zawód. Specjaliści z tej branży mają zapełnione kalendarze, ponieważ społeczeństwo prowadzi siedzący tryb życia. Źle siedzimy przy komputerach, nasze ciała są pospinane i bez pomocy fizjoterapeuty będziemy cierpieć z bólu stawów i mięsni. 
  4. Graficy komputerowi – kreatywne osoby, których głowy są pełne oryginalnych pomysłów, dzięki którym można się wyróżnić i osiągnąć sukces. Dobry grafik komputerowy potrafi przelać na grafikę nawet najbardziej szalone pomysły. 
  5. Lekarze i pracownicy medyczni – lekarzy w Polsce ciągle brakuje. Pokazała to pandemia koronawirusa, kiedy medycy i służby ratunkowe poświęcali zdrowie i życie na niekończących się dyżurach. 
  6. Specjaliści IT – zapotrzebowanie na rynku determinuje rozwój technologii. Stale prowadzone są rekrutacje na stanowiska programistów, developerów i architektów IT i ten trend z pewnością się utrzyma. 

Jak osiągnąć sukces w zawodzie przyszłości? 

Aby zrobić karierę w zawodzie przyszłości, przede wszystkim nie należy tkwić w miejscu! Należy stale się doszkalać, czytać o nowinkach branżowych, uczestniczyć w szkoleniach i webinarach. W ten sposób można znaleźć swoją specjalizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *