Czy warto kupować ubrania w outletach?

Outlety to miejsca dobrze znane i atrakcyjne dla wszystkich osób żywo zainteresowanych modą. Nie ma w tym nic dziwnego, bo z pewnością można tam upolować oryginalne, nietuzinkowe produkty i to w korzystnych cenach. Czy warto kupować ubrania w outletach? Zobaczcie sami!

Outlet a second hand

Niektórzy ludzie błędnie kojarzą zakupy w second handach, z zakupami w outletach. A są to zupełnie dwie różne sprawy. Co prawda w jednym i drugim możemy znaleźć naprawdę ciekawe rzeczy w atrakcyjnych cenach, jednak to jedyny aspekt, który łączy zakupy w obu tych miejscach. Przede wszystkim rzeczy, które są dostępne w outletach  nie mogą być wcześniej używane. Zazwyczaj pochodzą one z nadwyżek produkcyjnych bądź pozostałości gromadzonych w magazynach. Są to jednak zawsze nowe towary.

Czym jest outlet?

Outlety znajdują się najczęściej w centrach handlowych lub występują jako mniejsze sklepy. Przez cały rok możemy tam znaleźć produkty znanych na całym świecie marek, jednak w niższych, wyprzedażowych cenach. Możemy trafić zarówno na outlety, w których dostępne są towary jednej marki, jak też takie, które skupiają całą masę producentów. Outlety są również miejscami, gdzie pojawia się odzież, czy inne przedmioty, które nie zostały sprzedane w pierwszym obiegu. Dlatego też często możemy tam złowić pozostałości z poprzednich kolekcji wielkich marek. 

Outlet – dla kogo?

Biorąc pod uwagę fakt, że do outletów trafiają końcówki kolekcji, których nie udało się sprzedać w pierwszym obiegu, jest dosyć spore ryzyko, że nie znajdziemy rzeczy w swoim rozmiarze. Kobietom, które noszą ubrania w popularnych rozmiarach, będzie trudniej znaleźć jakąś fajną rzecz, gdyż rzeczy takie wyprzedają się zazwyczaj w pierwszej, regularnej sprzedaży i nie trafiają już do outletów. Nie znaczy to jednak, że jeśli na co dzień nosisz rozmiar 36, to powinnaś odpuścić sobie poszukiwania rzeczy w outletach. Jak najbardziej warto, bo akurat czasami może pojawić się coś, co totalnie nas zaczaruje i będzie idealnie do nas pasowało. Szeroki wybór z pewnością otwiera się przed nieco bardziej puszystymi paniami, oraz tymi bardzo szczupłymi. Dla tych kobiet to zdecydowanie wymarzone miejsce na zakupy.

Czy w outlecie są tylko tanie rzeczy?

Nie i zdecydowanie powinniśmy o tym pamiętać. Prawdą jest, że są tam rzeczy w wyprzedażowych cenach, jednak jeśli naprawdę ubranie znanej i naprawdę drogiej marki przecenione jest o kilkadziesiąt procent, to bardzo często ostateczna cena jest i tak wysoka. Kupowanie w outletach jest dużo bardziej opłacalne niż zakup markowych ubrań w regularnych cenach, ale nie oznacza to, że są to małe ceny. Niższe, jednak nie zawsze niskie. 

Czy mamy gwarancję na zakupione rzeczy?

Tak! I jest to kolejna rzecz, która odróżnia zakupy w outlecie od tych, wykonanych w second handzie. Nie ma znaczenia, czy kupiliśmy towar w regularnej cenie, czy po dużej obniżce. Przysługuje nam gwarancja na zakupiony towar. Wyjątkiem jest jedynie sytuacja, w której obniżona cena wynika z faktu, że towar posiada znaczną wadę, o której klient został poinformowany, a mimo tego zdecydował się na zakup. Wtedy to reklamacja nie zostanie przyjęta. 

Fanki zakupów w outletach z pewnością mogłyby godzinami opowiadać o korzyściach, jakie niosą ze sobą zakupy w tych miejscach. Niewątpliwie mogłyby też pochwalić się swoimi pięknymi i oryginalnymi zdobyczami, które pochodzą właśnie w outletów. I to stanowiłoby bardzo dobrą zachętę aby tego typu miejsca odwiedzić. Zdecydowanie dobrej jakości towary od znanych producentów i często w dużo niższych cenach przemawiają za outletowym szaleństwem! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *