#esencjainternetu

Moda na używane ubrania

0 76

Coraz częściej zamiast kupić ubranie w sieciówce, decydujemy się na zakupy w second hand. Jeszcze kilkanaście lat temu, niektórzy z nas niechętnie przyznawali się do tego, że dana rzecz pochodzi z second handu.

Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jak zatem kupowanie używanych ubrań stało się modne?

Tu można znaleźć perełki

Unikatowe ubrania to z pewnością czynnik, który przyciąga nas do second handów. Można tam znaleźć wyjątkowe rzeczy, często nawet z metkami. Nierzadko są to niesamowite egzemplarze ubrań, których nie odnajdziemy chociażby w sieciówkach. Poza tym, kupując używane ubrania, szansa na to, że ktoś będzie miał podobną rzecz w swojej szafie jest zdecydowanie mniejsza niż gdybyśmy kupili ją w sieciówce.

Przyciągająca cena

Kolejny czynnikiem, który składnia nas do zakupu używanych ubrań jest cena. Nie ma się co oszukiwać, że często ubrania w sklepach sieciowych są po prostu drogie. Dlatego część z nas coraz chętniej i częściej decyduje się na ubrania z drugiej ręki. Oprócz niskiej ceny, warto także zwrócić uwagę na fakt, że wiele rzeczy można znaleźć w naprawdę dobrym stanie. A najlepsi wyjadacze są często w stanie znaleźć prawdziwe perełki w przystępnej, a często nawet zadziwiająco niskiej cenie.

Markowe ubrania i dodatki

Jeśli chcesz aby w Twojej szafie pojawiły się markowe rzeczy, jednak nie chcesz wydawać na nie wszystkich swoich oszczędności, zakupy w second handzie są właśnie dla Ciebie. Bardzo często słyszy się od osób stale odwiedzających sklepy z odzieżą używaną, że można tam znaleźć wiele markowych rzeczy. I jest to prawda! 

Buty i torebki

Jeśli jesteś stałą bywalczynią second handów, z pewnością wiesz, jak piękne i oryginalne potrafią być nieraz torebki, czy buty, na które natkniemy się w sklepach z odzieżą używaną. I owszem, takie dodatki jest nieco trudniej wyczyścić, jednak dla chcącego nic trudnego. Buty można także zanieść do szewca w celu ich odświeżenia. 

Dobra jakość 

Mowa tu o jakości zarówno materiałów, jak i jakości jako stanie rzeczy, które możemy odnaleźć podczas poszukiwania w second handach. W niskiej cenie, możemy pozwolić sobie tu na rzeczy dobre jakościowo, wykonane z porządnych i trwałych materiałów, które nie zniszczą się po kilku praniach. A poza tym, nierzadko zdarza się, że znajdziemy rzeczy z metkami, zupełnie nowe. 

Jak kupować w second handach?

Oczywiste jest to, że największy wybór pojawia się w momencie nowej dostawy. Jeśli jednak zdecydujesz się na łowy właśnie w taki dzień, musisz uzbroić się w cierpliwość i liczyć się z tym, że będzie tłoczno. Warto także sprawdzić w który dzień w danym second handzie odbywają się oferty specjalne. Są to często dni, kiedy od dostawy minęło już trochę czasu, jednak wcale nie oznacza to, że nie znajdziesz tam tego czego szukasz.

W szafach wielu z nas odnaleźć można klasyki, takie jak jeansy, biały podkoszulek, mała czarna, beżowy trencz, czy kurtka jeansowa. Jak dobrze wiemy, na takie basicowe rzeczy wydajemy niemało. A rozwiązaniem na to, mogą być właśnie rzeczy z drugiej ręki. Czasami w zadziwiająco niskiej cenie możemy cieszyć się z zakupów naprawdę dobrych jakościowo, ładnych i stylowych ubrań i dodatków. Second hand to zdecydowanie dobry przyjaciel dla kobiet, które nie chcą wydawać fortuny na ubrania, a chcą być z modą za pan brat.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.