Jak wybrać najlepszą podłogę?  

Urządzając wnętrze, trzeba pamiętać o kilku zasadach. O ile dekoracje i ozdoby wnętrz można dokupić po zakończeniu remontu, o tyle sprawą fundamentalną są podłogi. Dziś wyjaśniamy Wam, dlaczego panele podłogowe dobrych firm są najlepszym sposobem na dobre urządzenie wnętrz. Czy taka podłoga sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym? Czytajcie dalej!

Jak wybrać panele podłogowe dobrej jakości?

Dobre panele to takie, które po ułożeniu nie wymagają poprawek i które przez lata pozwalają na komfortowe korzystanie. Na pewno każdy z nas spotkał się z sytuacją, kiedy panele wraz z upływem czasu się wykrzywiały, odchodziły od listwy przypodłogowej lub po prostu skrzypiały. No już przeszłość! Panele podłogowe dobrej jakości nie wypaczają się i nie rozchodzą. Dodatkowo, szeroki wybór wzorów paneli ułatwia dobranie podłogi do swoich oczekiwań – dziś można wybrać takie, które doskonale będą imitować bielona deskę, w kolorze modnego dębu barwionego do odcieni grafitowych lub naturalnego drewna.

Które panele podłogowe układa się najlepiej?

To pytanie pojawia się bardzo często. Przynajmniej raz zdała je osoba stojąca przed zakupem paneli. Odpowiadamy jednoznacznie – najwygodniejsze do układania się panele montowane na click, marki Quickstep. To właśnie Quickstep wprowadził system bezklejowego łączenia paneli – zostało to potwierdzone patentem. Coraz częściej w sklepach z panelami można wybrać takie, które pozwalają na korzystanie z ogrzewania podłogowego. Pozwala to na takie zaaranżowanie wnętrz, by pomieszczenia były dobrze ocieplone i urządzone w duchu nowoczesności. Korzystając z dedykowanych podkładów, otrzymuje się gwarancję zachowania grubości podkładu, przez co podłoga jest odpowiednio wygłuszona. Panele Quickstep posiadają atesty antypoślizgowości i dostępności laminowanych listew w kolorze podłogi – docenią to zwłaszcza esteci i osoby przywiązujące uwagę do szczegółów.

Na co warto zwrócić uwagę w sklepie z panelami?

Sklep z panelami podłogowymi powinien służyć radą w doborze. Konsultanci i sprzedawcy stanowią nieograniczone źródło wiedzy – doradzą, jak poprawnie zamontować panele, kiedy dobić je na płasko, a kiedy dosunąć i zatrzasnąć. W sklepie z podłogami Quickstepa można być pewnym, że podejmie się dobrą decyzję zakupową, która bezpośrednio przełoży się na komfort w użytkowaniu podłogi. Warto podkreślić, że panele producenta Quickstep posiadają krawędzie wykończone imitacją fugi, co pozwala na utworzenie estetycznego wzoru na podłodze. Dodatkową zaletą jest wzbogacenie paneli o właściwości antystatyczne, przez co nawet w czasie korzystania z ogrzewania podłogowego nie trzeba obawiać się przyciągania kurzu.

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *