#esencjainternetu

Jak zrobić własne ubrania DIY? 5 sztuczek modowych

0 284

Każda z nas lubi, kiedy w naszej szafie pojawia się jakieś nowe ubranie. Jednak czy nowe ubranie zawsze musi być całkiem nowe.

Absolutnie nie! Aby w Twojej szafie pojawiła się nowa perełka, wcale nie musi być to nowa sukienka z galerii. Nadaj ubraniom, które mają już kilka lat nowy wymiar. Niech przeżyją swoją drugą młodość. Jak ze swojej własnej szafy wyczarować niesamowite ubrania. Podpowiadamy jak zrobić własne ubrania DIY.

Bluzka

W jaki sposób odnowić bluzkę? Ciekawym i bardzo ładnie wyglądającym rozwiązaniem jest zastosowanie koronki. Wystarczy wyciąć w wybranym miejscu jakiś kształt, a następnie od wewnętrznej strony przykleić koronkę. Łatwiej i bezpieczniej będzie jeżeli wcześniej wyrysujemy kształt na bluzce, który chcemy uzyskać. Można także wykorzystać koronkę do obszycia rękawów bądź dołu bluzki.

T-shirt

Modyfikowanie t-shirtów to chyba jeden z najpopularniejszych sposobów DIY. Aby powstało nowe cudo ze zwykłego t-shirtu wystarczy obciąć rękawki, a dół ponacinać tak, że zrobią się zwisające frędzelki. Możemy zostawić je wolno puszczone bądź związać podwójnie. Inny pomysł na t-shirt to użycie farby do tkanin. Jeśli Twoja wyobraźnia nie zna granic, a talent plastyczny pozwala przelać myśli na (w tym przypadku) koszulkę, nic prostszego. Jeśli jednak obawiasz się w taki sposób umieścić wzór czy napis na koszulce, możesz skorzystać z szablonów.

Sukienka

Nie mamy tu jednak na myśli jedynie modyfikowania sukienki, a jej stworzenie. Jak? W bardzo prosty sposób. Potrzebna nam będzie męska koszula. Wystarczy, że obetniemy długie rękawy, które możemy potem wykorzystać do zrobienia szlufek. W miejscu obcięcia rękawów wystarczy zagiąć materiał i go obszyć. No i co? Nowa sukienka gotowa.

Jednak nie musimy tworzyć nowej sukienki. Możemy także odnowić jakąś spośród tych, które mamy. Z długiej sukienki możesz zrobić mini, bądź wzbogacić ją o kolorowe i szalone naszywki. A może przy dekolcie doszyjesz perełki?

Szorty

Zdarzyło Wam się, że Wasze ulubione jeansy nie nadawały się już do ubrania. Zawsze ciężko rozstać się z ulubionymi spodniami. Może zatem da się je przerobić? Jeśli spodnie są przetarte w kroku wygląda to źle, jednak skracając je na krótkie spodenki pozbędziemy się tego problemu. Można także w tym miejscu, na wewnętrznej stronie przyszyć łatę. Wykonując to starannie znacznie zmniejszymy widoczność przetarć. Nie będziemy musiały rezygnować z spodni, a jedynie odnowimy je! Obcięcie nogawek załatwi sprawę. Nie musisz nawet podszywać tych spodni, bo w przypadku krótkich szortów jeansowych, poszarpane nogawki brzegi wyglądają fajnie. W razie potrzeby możesz je także podwinąć. 

Trampki

Znudziły Ci się Twoje trampki? Wcale nie oznacza to tego, że czas kupić nowe. Oznacza to, że czas zrobić coś ze starymi. Farby akrylowe, flamastry do tkanin i Twoja wyobraźnia. To wszystko czego potrzebujesz! Możesz przerobić trampki jak tylko Ci się zamarzy. A co najważniejsze… możesz być pewna, że nikt nie będzie miał takich trampek!

Ubrania DIY to nie tylko świetny sposób na nowe stylizacje, zabawę, ale to także eko rozwiązanie. Nie pozbywamy się starych ubrań, tylko ponownie je wykorzystujemy. Poza tym możemy stworzyć coś naprawdę wspaniałego, co będzie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Jeśli w sklepach nie znajdziemy rzeczy o jakiej marzymy, może warto ją po prostu wykonać samemu? To co? Spróbujecie wykonać ubrania DIY?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.