Hulajnogi elektryczne – moda czy wyznacznik czasów?

Hulajnogi elektryczne podbijają polskie miasta. Można je wypożyczyć na minuty, podobnie jak rowery, wielu miłośników tych jednośladów posiada swoje prywatne egzemplarze. Zatem zyskują popularność nie tylko jako nowinka techniczna, ale też stają się alternatywnym środkiem transportu dla rowerów czy środków komunikacji miejskiej.

Elektryczne hulajnogo, jako ekonomiczny środek transportu dostępny dla każdego


Kilka lat temu elektryczne urządzenia do przemieszczania się np. po mieście były technicznym gadżetem, na który było stać jedynie nielicznych. Obecnie są one przystępne cenowo, takie urządzenie kosztuje obecnie ok. 900 zł i jest tańsze od roweru. Dlatego nikogo już nie dziwią osoby, które taką hulajnogą jeżdżą do pracy, zamiast stać w korku i przemieszczać się z prędkością 10 km/h przez centrum miasta. Ponadto nie trzeba kupować własnego sprzętu, ale można ją wypożyczyć na minuty za parę groszy, co z ekonomicznego punktu widzenia bardziej się opłaca niż bilet autobusowy.

Zalety elektrycznej hulajnogi

Po pierwsze to ekologiczny środek transportu, który nie generuje toksycznych spalin. Wykorzystując taki środek transportu, wpływasz na obniżenie emisji CO2 do atmosfery.
Hulajnogi elektryczne zasilane są prądem i na jednym ładowaniu możesz przejechać 13 km. Z tego też względu bezproblemowo dojedziesz do pracy. Czas ładowania hulajnogi to 2-3 godziny. Po dojechaniu do pracy możesz ją bez problemu pozostawić do ładowania i w drodze powrotnej jechać ponownie na pełnej baterii.

Hulajnoga elektryczna jest sprzętem dość lekkim, bo waży ok. 7,5 kg. Ponadto można ją złożyć, a tym samym spokojnie mieści się do bagażnika samochodowego, czego nie można powiedzieć o rowerze. Dzięki temu możesz ją zabrać wszędzie, gdzie tylko chcesz. Przy okazji można ją wszędzie schować w domu, szafce szkolnej czy w pracy.

Przemieszczając się hulajnogą elektryczną, oszczędzasz czas i pieniądze. Jeżdżąc własnym samochodem i często stojąc w korku, zużywasz dużo paliwa i tracisz mnóstwo czasu na dojazd z punktu A do punktu B. Tak samo korzystając z komunikacji miejskiej, musisz wydać pieniądze na bilet, poza tym czekając na autobus czy tramwaj tracisz cenny czas.

Podróż hulajnoga przez miasto

Jej zwinność i niewielkie rozmiary pozwalają na sprawne i szybkie przemieszczanie się po miejskich chodnikach, brukowanych ścieżkach, a nawet drogach gruntowych średniej jakości. Mocne hamulce dają pełen komfort bezpieczeństwa zatrzymania się w każdej sytuacji.
Podczas jazdy przyjmujesz wyprostowaną i wygodną pozycję dla twojego ciała, przy okazji nie martwisz się, że pognieciesz sobie ubranie. Kiedy jedziemy na zakupy, to warto ze sobą wziąć plecak, podczas podróży zapewni ci najlepszą równowagę. To jedyne ograniczenie, reszta to czysta przyjemność.

Hulajnogi elektryczne są idealnym rozwiązaniem wiosną i latem. Kiedy nie pada deszcz i nie wieje zbyt silny wiatr. Dlatego coraz więcej osób zaczyna doceniać ten środek transportu w pogodne i bezdeszczowe dni.

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *