BarberShop – wszystko co powinieneś wiedzieć

Czy pamiętacie amerykańskie filmy obyczajowe, których akcja dzieje się w latach 50-tych i wcześniej ? W życiu tamtego społeczeństwa funkcjonowały zakłady fryzjerskie tylko dla mężczyzn, dedykowane wyłącznie pielęgnacji męskiej twarzy. Zawód Barber stanowi synonim zawodu fryzjerki w damskim salonie piękności.

Jego zadaniem było golenie brody, ścinanie włosów i plotkowanie z klientami.
Iście męski świat, gdzie wszystkich nowinek można było dowiedzieć się od barbera, który wiedział gdzie kto i z kim mieszka, gdzie i o jakiej porze chodzi, co się wydarzyło na ulicy itp. Cały świat plotkarski mieścił się w tym małym zakładziku fryzjerskim dla mężczyzn. A mówi się, że kobiety są największymi plotkarami, a jednak mężczyźni również w tej sferze im dorównują.

Co to jest Barber?

W okresie przed wojennym i zaraz po wojennym również w Polsce funkcjonowały takie saloniki dla mężczyzn, które dystyngowani i eleganccy panowie regularnie odwiedzali.

Po pojawieniu się pierwszych maszynek do golenia, a potem maszynek elektrycznych zawód ten właściwie zaniknął. Jeszcze w czasach PRL-u oferowano usługę golenia, ale nie można było tutaj mówić o profesjonalnej stylizacji brody czy wąsika. Profesja fryzjerska dla mężczyzn w tamtych czasach bardziej odpowiadała Golibrodzie niż profesjonalnemu stylingowi męskiego zarostu.

Barber Shop trend, który wraca do łask

Na chwilę obecną jeszcze trudno mówić o came backu w pełnym wydaniu, ponieważ w naszym kraju nie ma tak wielu stylistów fryzjerów, którzy profesjonalnie zajmują się pielęgnacją męskiego zarostu. Ale kultura strzyżenia się u Barbera zaczyna na nowo odżywać. W dużych miastach można już spotkać tego typu saloniki, oferujące pełen zakres usług stylizacji fryzjerskiej dla mężczyzn.

Jakie usługi oferują Barberzy

Obecnie udając się do Barber Shop możemy liczyć nie tylko na zwykłe golenie, ale też różne jego formy. W ofercie profesjonalistów znajdziemy golenie na gładko, z uwydatnionym delikatnym zarostem, strzyżenie i nadawanie kształtu brodzie. Przy tym Barber również zajmuje się odpowiednią kosmetyką twarzy i zarostu. Stąd znajdziemy tam również wszelkiego rodzaju kremy, maście, żele i olejki do pielęgnacji męskiej twarzy, zarostu i brody.

Dlaczego Barber shopy na nowo zyskują popularność

Współcześni mężczyźni chcą wyglądać dobrze, trendy i elegancko. Zadbany mężczyzna to facet z wystylizowanym zarostem, brodą lub gładko ogolony, przy czym z wypielęgnowaną twarzą. Wydaje się, że męska pielęgnacja jest prosta i nie wymaga profesjonalnej wiedzy. Ale tak naprawdę jesteśmy w błędzie. Podobnie jak damskie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne, tak i męskie wymagają wiedzy, doświadczenia i właściwego podejścia. Z tym że przez długi okres czasu temat męskiej pielęgnacji był zupełnie zaniedbany.

Teraz panowie zaczynają żywo interesować się swoim wyglądem i chcą poznawać tajniki, jak zadbać o swoją męską twarz. W Barber Shop mają zapewniony pełen wachlarz fachowych usług i doradztwa w zakresie kosmetyki własnej twarzy. Barber Shop to nie tylko samo golenie, ale też miejsce świadczenia usług, związanych z szeroko rozumianą męską pielęgnacją twarzy i jej okolic.

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *