Sofy 3 osobowe skandynawskie – do jakiego salonu będą pasowały?

Sofy trzyosobowe stały się poniekąd odpowiedzią na zapotrzebowanie osób o upodobaniu do praktycznych i niezwykle funkcjonalnych rozwiązań we własnym wnętrzu. Ten element wyposażenia nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a w gruncie rzeczy może być wielkim wsparciem, np. podczas niezapowiedzianej wizyty gości, których trzeba będzie przenocować. Sofy tego typu nie tylko pełnią funkcję ratunkowego posłania. Są również wyśmienitym dodatkiem do salonów i pokojów dziennych, w których przyjmujemy gości lub sami odpoczywamy. Jakie modele sprawdzą się w poszczególnych wnętrzach?

Styl skandynawski

Wiele zależy oczywiście od indywidualnych preferencji, ale nie będzie przesadą stwierdzenie, że to właśnie styl skandynawski wciąż dominuje w branży wnętrzarskiej. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że wnętrza w takim stylu są niezwykle przytulne, rozświetlone i przyjemne. Skandynawska sofa trzyosobowa, która docelowo ma znaleźć się w salonie urządzonym na ten wzór może przybierać bardzo różne formy. Przyjęło się jednak, że meble w tym właśnie stylu powinny w pewien sposób nawiązywać do kolorów natury. Dominują wobec tego szarości, brązy i beże, a także biel.

Coraz częstszym zabiegiem bywają jednak elementy dekoracji, które przełamują stonowane barwy i dlatego nie będzie problemem sofa w pięknym kolorze turkusowym czy pomarańczowym. Salon urządzony w stylu New Nordic można wyposażyć w funkcjonalną sofę trzyosobową z obiciem w kolorze beżowym, przybrudzonej żółci czy delikatnego błękitu. Z kolei salon w stylu Dark Nordic będzie odznaczał się znacznie ciemniejszymi barwami. W takiej przestrzeni dominuje czerń, antracytowa szarość i kolor grafitowy. Warto wówczas zastanowić się nad sofą w nieco ciemniejszym kolorze, która doskonale dopasuje się do wnętrza.

Miejsce relaksu

Sofy trzyosobowe są rozwiązaniem, które tak naprawdę sprawdzi się w każdym salonie. Można powiedzieć, że zostały poniekąd stworzone z myślą o takich właśnie przestrzeniach. Doskonale uzupełnią malutki salon, którego urządzenie może być problematyczne, ale sprawdzą się też na znacznie większych powierzchniach. Warto rozważyć minimalistyczne modele rozkładanych sof. Ich nieinwazyjny wygląd powoduje, że idealnie dopasowują się do każdego niemal wnętrza. W dużych salonach sofa może znajdować się w centralnej części pomieszczenia i stanowić element zestawu wypoczynkowego.

W nieco mniejszych miejscach można ją umieścić pod ścianą. Będzie idealnym dodatkiem o charakterze wypoczynkowym, który w dowolnym momencie będzie można zamienić na wygodne posłanie. Z całą pewnością jest to propozycja, która ma szansę sprawdzić się w każdym salonie i to bez względu na metraż. Kompaktowa sofa będzie nie tylko dodatkowym miejscem do spania, ale również elementem, który uświetni nasze wnętrze. Osoby ceniące sobie jakość przestrzeni wokół siebie docenią możliwości niepozornej rozkładanej sofy. Za zakupem w https://scandicsofa.pl/ przemawiają również atrakcyjne ceny oraz bardzo obszerne spektrum możliwości.

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *