#esencjainternetu

Wybieramy sztuczną trawę

0 99

Sztuczna trawa ogrodowa to produkt pochodzący jeszcze z lat 60 ubiegłego stulecia, który pierwotnie miał być wykorzystywany tylko na obiektach sportowych, zastępując prawdziwą trawę. Obecnie trawnik tego typu trafił już na dobre do szerokiej sprzedaży i zakupić go może praktycznie każdy.

Dlaczego warto zdecydować się na sztuczną trawę?

Co sprawia, że tego rodzaju trawa cieszy się dużym powodzeniem i jest tak często wybierana? Przede wszystkim zauważyć musimy, jak doskonale radzi sobie ona z różnego rodzaju czynnikami destrukcyjnymi, które mogłyby szybko doprowadzić do zniszczenia zwykłą żywą trawę. Mowa tu jest przede wszystkim o ogromnej odporności na niską temperaturę, silne nasłonecznienie, a także duże nawodnienie. Sztuczna trawa na balkon nie zostanie nawet objęta chorobami lub pleśnią.
Ciekawą zaletą takiej trawy jest fakt, że bardzo szybko można ją rozłożyć i cieszyć się jej zielonym i atrakcyjnym wyglądem. Koniec z męczącym przygotowywaniem gleby, wysiewaniem i częstym podlewaniem, gdyż trawa syntetyczna jest gotowa już w ciągu kilkunastu minut.
Na koniec zauważyć jeszcze trzeba, że nie wymaga ona absolutnie żadnej pelengacji — nie musimy jej ścinać na odpowiednią długość i podlewać. Tak właściwie nie trzeba jej nawet grabić.

Trawa syntetyczna — gdzie może być zastosowana?

Osobną sprawą, której warto poświęcić nieco więcej miejsca, jest fakt, że taka trawa może być umieszczana niemal wszędzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyłożyć nią cały ogród, zastępując żywą trawę.
To jednak nie wszystko, gdyż fakt, że ma się do czynienia z produktem sztucznym, otwiera nam niemal nieograniczone możliwości użytkowe. Jak już zostało to wcześniej wspomniane, trawa tego typu może znaleźć się na balkonie, lecz także na tarasie lub dachu. Powszechnie pokrywane są nią szkolne boiska piłkarskie, place zabaw, a nawet pomieszczenia biurowe. Możliwości są niemal nieograniczone i tak naprawdę możemy nawet wyłożyć sobie taką wykładziną wszystkie pomieszczenia w domu i cieszyć się przyjemną w dotyku zielenią.

Na co zwracać uwagę, wybierając sztuczną trawę ogrodową?

Jak można się bez trudu domyślić, na rynku nie ma tylko jednej wersji sztucznej trawy w Łodzi, więc należy wiedzieć, jakimi kryteriami kierować się podczas jej wybierania. Na co powinno się w pierwszej kolejności zwracać uwagę?
Oczywiście podstawą jest, aby poprawnie określić potrzebny wymiar trawy. Oprócz tego powinno się podczas jej wybierania wskazać, czy ma to być trawa zewnętrzna, czy wewnętrzna. Każda z nich poradzi sobie z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, lecz ta na zewnątrz posiadać będzie nieco inną wysokość, gęstość, a także miękkość runa.
Podczas kupowania takiej trawy warto porównać między sobą kilka jej odmian, aby wybrać model pasujący nam pod względem wyglądu, lecz również sprężystości włókien, czyli przez jaki czas włókna mają pozostawać w tym samym miejscu po stanięciu na niej.
Na koniec pozostaje jeszcze kwestia producenta, a więc i jakości trawy. Z doświadczenia wiemy, że lepiej wybierać produkty droższe, lecz lepsze jakościowo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.