Wszystko, co warto wiedzieć o balejażu

Jednym z ostatnich trendów jest balejaż blond. To doskonały pomysł na widoczną, choć subtelną zmianę wizerunku. Balejaż pozwala rozświetlić i odświeżyć wygląd jednocześnie odejmując kilka lat, dlatego jest obecnie tak chętnie wybierany. Na czym dokładnie polega balejaż? Komu będzie pasować najbardziej? Jak powinno się prawidłowo zadbać o balejaż, by pozostał piękny na długo?

Na czym tak właściwie polega balejaż?

Balejaż jest jedną z technik koloryzacji i polega na nakładaniu jaśniejszej o kilka tonów farby na niewielkie pasma kosmyków. Efekt końcowy jest wyjątkowo naturalny i estetyczny, rozjaśnia włosy oraz optycznie nadaje im objętości, a otrzymany kolor jest wielowymiarowy. Można wyróżnić trzy najpopularniejsze rodzaje balejażu:

  • ombre – w tym przypadku nie rozjaśnia się wszystkich pasm od nasady, tylko dopiero od połowy ich długości, dzięki czemu kolor stopniowo i równomiernie przechodzi w coraz jaśniejsze tony na całej szerokości włosów – od czubka głowy, aż po same końce przejście koloru może być bardzo duże;
  • sombre – jest nieco bardziej stonowaną i delikatniejszą wersją ombre, wyróżnia się tym, że włosy nie muszą być rozjaśniane na całej szerokości – bardzo często farbuje się jedynie pasma znajdujące się przy twarzy, przejście kolorystyczne jest subtelne i umiejscowione znacznie bliżej nasady włosów;
  • flamboyage – pozwala uzyskać maksymalnie naturalny efekt włosów delikatnie rozjaśnionych słońcem, farba aplikowana jest nieco inaczej niż w przypadku ombre czy sombre, dzięki czemu trudno jest odróżnić czy włosy były farbowane – flamboyage wygląda, jak naturalne, jaśniejsze pasemka na włosach – co istotne aplikowana farba różni się od koloru bazowego jedynie o kilka tonów.

Komu pasuje balejaż?

Balejaż jest stosunkowo uniwersalną fryzurą, która pasuje każdemu. To doskonała koloryzacja, szczególnie dla kobiet, które szukają odmiany, a nie chcą eksperymentować lub drastycznie zmieniać koloru. Balejaż pozwala optycznie odmłodzić twarz i nadać jej blasku. Koloryzację można wykonać praktycznie na każdym kolorze bazowym, odpowiednio dobierając odcień farby. U blondynek najchętniej wybierane są jasne pasemka, jednak przy chłodniejszych odcieniach, można zdecydować się także na platynę. W przypadku ciemniejszych włosów doskonale komponować się będą nie tylko jasne brązy, czy miedzie, można również zdecydować się na mocne rozjaśnienie, które pozwoli urozmaicić dotychczasową fryzurę. Balejaż sprawdza się również w przypadku włosów rudych – wybierane są wtedy bardzo jasne lub miedziano-brązowe pasemka.

Balejaż na włosach krótkich czy długich?

Na balejaż można się zdecydować także przy różnej długości i strukturze włosów. Koloryzacja sprawdza się szczególnie w przypadku włosów cienkich, ponieważ pozwala nadać im objętości i optycznie zwiększyć ich ilość. Balejaż wygląda świetnie na włosach prostych i kręconych bez względu na to, czy są długie, czy krótkie. 

Jak powinno się prawidło pielęgnować balejaż blond?

Balejaż nie jest problematyczny w pielęgnacji, jednak aby pozostał piękny na dłużej, warto co 3-4 miesiące odwiedzać fryzjera. Dzięki specyficznemu rozłożeniu farby nie ma konieczności poprawiania odrostów – nie są one praktycznie w ogóle widoczne. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na stosowane kosmetyki. Powinny być one dopasowane do porowatości i potrzeb włosów. Warto stosować nie tylko łagodne szampony, ale również odżywki, a co jakiś czas także maski, które głęboko odżywią strukturę włosa. W przypadku jasnego blondu, z powodzeniem można regularnie używać odżywki dedykowanej specjalnie do blond włosów.

Gdzie najlepiej wykonać balejaż i ile kosztuje?

Balejaż najlepiej jest wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim, ponieważ to od niego jakości będzie zależał efekt końcowy. Warto wybierać fryzjerów, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu balejażu lub innych tego typu koloryzacji. Przeważnie cena balejażu waha się w granicach 50-200 złotych w zależności od liczby i rodzaju włosów, a także indywidualnej wyceny w salonie, jednak zdarza się, że za koloryzację będzie trzeba zapłacić nawet do 800 złotych.

Autor: Małgorzata Warmuz / redaktor BlogKobiet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *