Wakacje w egzotycznych krajach za niewielkie pieniądze? To możliwe, ale…

Wiele osób marzy o tym, żeby wybrać się na wakacje do odległych ciepłych krajów. Jednak w wielu przypadkach państwa, w których zawsze świeci słońce, są zalane przez turystów, a co za tym idzie, ceny sięgają niebotycznych kwot, a w pewnych przypadkach są, kolokwialnie mówiąc, wręcz „kosmiczne”. Jednak istnieją pewne sposoby, żeby sobie z tym problemem poradzić.

Istnieje kilka metod, które mogą naprawdę pomóc osobom, które nie mają tyle funduszy, albo mają, ale przeraża ich, aż tak duży wydatek, rzędu 12 tysięcy złotych na podróż do Australii, Nowej Zelandii, czy Tajlandii na wakacje. Bądź co bądź wiele osób, które miałoby naprawdę dużo pieniędzy niespecjalnie byłyby chętne na wydanie ich. Ponieważ marnowanie tak dużej kwoty na wakacje może wcale nie sprzyjać dobrze samopoczuciu wszystkim, którzy znają wartość pieniądze i wiedzą, że nie rosną one na drzewach. Nieodpowiedzialne wydawanie pieniędzy dotyczy głównie osób, które nigdy nie pracowały i same się nie utrzymywały, przez co nie wiedzą, ile ciężkiej pracy wymaga zarobienie tych pieniędzy. Dlatego, jeżeli spędzić dobrze wakacje, nie denerwując się i nie myśląc o tym ile pieniędzy wydałeś tylko po to, by się trochę poopalać, a Bałtyk to nie jest szczyt Twoich marzeń, to zastanów się nieco nad innym rozwiązaniem.

Tanie ciepłe kraje na wakacje

Istnieje dużo alternatyw, które mogą spodobać się miłośnikom zwiedzania świata i poznawania jego uroków. Żeby tanio i bardzo miło spędzić wakacje w egzotycznym, ciepłym kraju trzeba kierować się tym, żeby nie szukać państw, do których jeżdżą wszyscy inni. Nie powinno się jeździć do państw, które są mekkami turystycznymi, do których wszyscy jeżdżą, tylko po to, żeby się porządnie poopalać.

Może nie wiecie, ale naprawdę jest dużo krajów, do których ludzie z jakichś powodów nie jeżdżą, a są one bardzo atrakcyjne i oferują niesamowite doznania za naprawdę niewielkie straty finansowe. Idealnym przykładem takiego państwa jest Indonezja. Indonezja jest krajem położonym na archipelagu wysp i oferuje naprawdę wiele przeróżnych i fantastycznych wrażeń o niesamowicie niskich cenach. Średnio koszty poniesione w Indonezji będą trzykrotnie niższe niż te gdybyście zechcieli pojechać na wakacje nad Bałtyk. Oczywiście lot swoje kosztuje, ale są możliwości, żeby zminimalizować koszty lotnicze do minimum.

Tanie loty do ciepłych krajów

Jeżeli sprawdzacie cenę biletów lotniczych i stwierdzacie, że jest to znacznie za dużo jak na Wasz portfel to możecie posłużyć się pewną ciekawą metodą, którą stosuje wiele osób chcących zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Posługując się ciągle przykładem Indonezji, jako państwa, w którym naprawdę tanio się żyje — tak można wyczytać w artykule na blogu zaradnyfinansowo.pl. Można nieco skomplikować sobie życie, dzięki czemu wyjdzie się naprawdę na tym w bardzo korzystny sposób. Wystarczy, że każdy, kto ma ochotę pojechać do tego kraju, nie poleci konkretnie do Indonezji. Jeżeli poszuka się lotu z przesiadką np. lecąc z Warszawy do Indonezji, przez Indie, można zaoszczędzić naprawdę dobre pieniądze. Ponieważ przewoźnik Air Asia oferuje naprawdę tanie loty po całej Azji. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego turysty, który lubi nieco pokombinować, do to żeby koniec końców jedynie na tym zyskać.

Warto stosować się do takich metod. Wiele osób tak robi i niejednokrotnie chwalą sobie. Warto wspomnieć, że w przypadku podróży do takich państw trzeba nieco uważać. Ponieważ kraje azjatyckie nie są tak cywilizowane jakby mogło się to Europejczykowi wydawać i w wielu przypadkach mogą lokalni mieszkańcy chcieć sobie robić z Wami zdjęcia. Ponadto kobiety mogą być narażone na znacznie zwiększoną uwagę, a ponadto jako typowy Europejczyk można być w wielu krajach azjatyckich narażonym na kradzież. Dlatego trzeba uważać na wszystkie rzeczy, które się posiada.

Najbardziej cywilizowanym tanim krajem azjatyckim, który warto odwiedzić, jest Malezja. Jest tam nieco drożej, niż w przypadku Indonezji jednak mieszkańcy tego państwa nie podchodzą tak ekscentrycznie do turystów z Europy. Ponadto w Malezji drugim językiem urzędowym jest angielski, więc nie ma wielkiej bariery językowej tak jak w przypadku innych państw tego regionu.

Jak oszczędzać na wakacjach

Ponadto będąc na wakacjach warto ograniczyć swoje wydatki. Nawet jeżeli jest się w bardzo tanim państwie, gdzie za jedzenie w restauracji zapłaci się mniej więcej 6 złotych za jedną osobę. To naprawdę można znacznie ograniczyć wydatki poprzez kupowanie zakup lokalnych produktów i robienie sobie samemu jedzenia. Dzięki czemu pozna się lokalną kuchnie i odwiedzi się miejscowe stragany z pysznym i świeżym jedzeniem.

Będąc w krajach azjatyckich bardzo polecane jest kosztowanie przeróżnych lokalnych dań, zwłaszcza owoców morza, które w przypadku Europy nie są tak często spotykane. Większość europejczyków kojarzy Azję głównie z rybą pangą, jednak jest tam znacznie więcej przepysznych ryb, które tam są bardzo tanie, zaś w Europie ich ceny mogą być astronomiczne. Dlatego dla wielu może być to niezwykła okazja do skosztowania tanich, lokalnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *