Uwierz w siebie kolego

Czy czujesz się rozdrażniony, odizolowany lub wycofany? Czy pracujesz cały czas? Za dużo pijesz? Te niezdrowe strategie radzenia sobie mogą być wskazówką, że nie jesteś szczęśliwy i nie radzisz sobie dobrze w tym momencie życia.

Obecne wymagania wobec mężczyzn są dosyć wysokie – wyższe wykształcenie, wysokie zarobki, zadbany wygląd, muskulatura, interesujące hobby, oczytanie, poczucie humoru, szarmanckość… Możesz czuć się przytłoczony przeglądanymi w social media zdjęciami stale podróżujących, dawnych znajomych, którzy mają już własne domy i rodziny.

Mało mówi się o samopoczuciu mężczyzn. Sami panowie też nie potrafią i nie lubią o nim mówić. A to kluczowy problem w tworzeniu się niezdrowych nałogów i zachowań, stanowiących rodzaj ucieczki przed problemami. Zagubienie swojej tożsamości ma wpływ na otaczających nas ludzi, wpływa negatywnie na nasze myśli i działania, ale też relację z rodziną.

Niezadowolenie z pracy, nieprzepracowane traumy, nieprzegadane problemy – to wszystko prowadzi do niepewności, niezadowolenia z życia i rosnącej fali depresji. Fundacja Republikańska postanowiła nagłośnić ten problem, poruszając męskie tematy i zgłębiając psychologię mężczyzn.

Fundacja Republikańska – pomocna dłoń w psychologii mężczyzn

Fundacja Republikańska to miejsce, w którym przyjrzano się potrzebom i problemom mężczyzn, skupiono się na ich diagnozowaniu i szuka się sposobów na ich rozwiązywanie, póki jeszcze nie jest za późno. Dewizy, którymi kieruje się Fundacja Republikańska, to działanie na rzecz podmiotowości państwa oraz zaangażowanie w życie społeczne i obywatelskie.

Fundacja powstała w 2009 roku i tworzą ją eksperci, analitycy i grono sympatyków, których połączyła dbałość o dobro wspólne, zaangażowanie w życie publiczne i zamiłowanie do wyzwań. A co najważniejsze, przyświecają im wspólne ideały – wspólna praca na rzecz podmiotowego państwa, republikanizmu i stawania się lepszymi wersjami siebie.

Co więcej, z myślą o lepszej przyszłości Polski, z okazji 100-lecia Niepodległości założono kwartalnik „Rzeczy Wspólne”, gdzie teksty poruszały najważniejsze problemy społeczne i państwowe. Organizowane są również Kongresy Republikańskie, gdzie porusza się tematy o wyzwaniach na dekady w radosnej atmosferze wzajemnej akceptacji.

Felietony na męskie tematy

Na stronie Fundacji jestespotrzebnychlopie.org można znaleźć wiele ciekawych felietonów poruszających męskie tematy i psychologię mężczyzn, czyli o mężczyznach z różnej perspektywy. Są to istotne zagadnienia, zawarte często w lekkich, żartobliwych, łatwiej przystępnych formach.

Felietony stawiają odważne tezy i diagnozy, oparte na serii anegdot i przemyśleń, a dzięki temu bardziej wiarygodne i osobiste. Pojawiają się m.in. tematy o samodzielności czy pieniądzach.

Poradniki dla mężczyzn – jesteś potrzebny chłopie!

Wydaje się, że panowie z reguły nie czytają poradników dla mężczyzn. A szkoda, bo wiele kwestii mogłoby się dzięki nim wyjaśnić w głowach panów. W poradnikach Fundacji Republikańskiej możemy dowiedzieć się np.

  • jak zbudować sobie charakter, postawić granice i zrozumieć co znaczy być mężczyzną?
  • po co kobiecie i rodzinie mężczyzna, dlaczego i jakim Cię potrzebują?
  • jak po męsku okazywać emocje i zaangażowanie?

 

Na stronie jestespotrzebnychlopie.org znajdziemy znacznie więcej porad, wskazówek i cennych dla rozwoju osobistego treści. Zachęcamy do zapoznania się wykładami, felietonami, poradnikami, podcastami i szczegółami działania Fundacji Republikańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *