#esencjainternetu

Utylizacja sprzętu elektro

0 14 155

Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na temat ochrony środowiska i ekologii. Przez ogromne ilości zużywanego przez nas plastiku, zanieczyszczenia powietrza i marnowanie wody świat wokół z zatrważającą prędkością nas zmienia się na gorsze. Generujemy coraz więcej odpadów niż nasza planeta może przyjąć.

Aby pomóc jej i naszym przyszłym pokoleniom, czas zacząć działać i szukać jak najwięcej rozwiązań mogących pomóc środowisku. Jednym z problemów jest utylizacja sprzętu elektronicznego. Znajduje się w nich wiele szkodliwych tworzyw sztucznych. Właściwe zagospodarowanie takich odpadów jest kluczowe, kiedy chcemy dążyć do gospodarki obiegu zamkniętego.

Recykling sprzętu elektronicznego – konieczne następstwo rozwoju technologii

Przemysł wysokiej technologii to gałąź przemysłu rozwijająca się niezwykle intensywnie. Nowe sprzęty produkowane są szybciej niż potrzebują ich konsumenci. Jesteśmy przekonywani, że nie warto naprawiać uszkodzonych urządzeń, kiedy możemy natychmiast kupić nowe. Ma to swoje konsekwencje w konieczności poradzenia sobie z takim zużytym sprzętem, czyli recyklingiem sprzętu elektronicznego. Unia Europejska zaznacza, że stale malejące złoża metali ziem rzadkich niebawem destrukcyjnie wpłyną na przemysł i zakłócą wdrażanie zielonych technologii.

Firma Dora Plus troszczy się o los środowiska, dlatego zajmuje się recyklingiem elektroniki i elektryki. Co najistotniejsze, robi to legalnie, mając wszelkie niezbędne dokumenty i certyfikaty. Dba o najwyższą jakość usług i odbiór zużytego sprzętu od klienta. Usługi, jakie oferuje Dora Plus to m.in.:

  • utylizacja komputerów
  • odbiór zużytego sprzętu
  • utylizacja sprzętu RTV i AGD
  • utylizacja złomu (metali żelaznych i nieżelaznych)
  • utylizacja sprzętu medycznego.

Odbiór zużytego sprzętu – do kogo skierowana jest usługa?

Dora Plus działa na obszarze całej Polski, więc z oferty mogą korzystać firmy z dużych miast, jak i mniejszych miejscowości. Usługa odbioru elektrośmieci czyli sprzętu elektronicznego skierowana jest do różnych przedsiębiorstw i instytucji, np.

  • banków i instytucji finansowych
  • szkół i uniwersytetów
  • instytucji publicznych
  • policji, straży miejskich i pożarnych
  • wszelkich podmiotów chcących skorzystać z usług utylizacji komputerów i recyklingu sprzętu elektronicznego.

Recykling sprzętu elektronicznego a prawo w Polsce

Według ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym z lipca 2005 roku, jak i jej późniejszymi zmianami, w Polsce obowiązuje zakaz wyrzucania elektroodpadów do wraz z codziennymi odpadami do tradycyjnych śmietników. Niestosowanie się do tego przepisu grozi karą grzywny nawet do 5000zł. Odpowiedzią na ten problem jest tutaj utylizacja komputerów i recykling sprzętu elektronicznego. Procedura ta obejmuje pozbycie się ze zużytych sprzętów niebezpiecznych elementów zawierających pierwiastki ciężkie, np. baterii, akumulatorów, tonerów oraz poddaniu reszty elementów recyklingowi. Recykling sprzętu elektronicznego ma ogromne znaczenie nie tylko dla naszego bezpieczeństwa, ale w szczególności dla zdrowia, gdyż substancje w wyrzuconym bezmyślnie sprzęcie są szkodliwe dla nas, środowiska i przyszłych pokoleń. Bądź świadomym konsumentem i zaufaj usługom firmy Dora Plus, która oferuje odbiór zużytego sprzętu i profesjonalne, certyfikowane usługi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.