Usługi doradcze w rozwoju firmy

Większość nowych przedsiębiorców uważa, że wydawanie pieniędzy na doradztwo biznesowe jest po prostu zbędne… Przecież wystarczy być tylko specjalistą w swojej dziedzinie, by dobrze zarobić. Niestety, prawda jest taka, że spełnienie tych założeń udaje się wyjątkom. Nie każdy bowiem fachowiec od razu potrafi prowadzić biznes. Dlatego doradztwo biznesowe pomaga istnieć naszej firmie na rynku i przede wszystkim rozwijać się.

Na czym polega doradztwo w biznesie?

Biznesowe usługi doradcze są zazwyczaj pojmowane jako profesjonalne wsparcie klienta w znalezieniu problemu i naprawieniu go. A w rzeczywistości jest to realna pomoc na wielu płaszczyznach działalności danej firmy. Przede wszystkim mają na celu:

  •   pomoc w zbudowaniu marki,
  •   skutecznym znajdowaniu klientów
  •   doradztwo w sprzedaży oferowanych usług lub produktów po jak najlepszych cenach,
  •   pomoc w osiągnięciu zysków
  •   rozwijanie działalności.

5 korzyści, jakie wniesie firma konsultingowa

Co wniesie do naszego biznesu firma konsultingowa? Przede wszystkim mierzalne korzyści, których naprawdę jest wiele. Najważniejsze to:

  •   Świeże spojrzenie

Prowadzenie własnego biznesu to zazwyczaj konieczność zarządzania ludźmi. A jak są ludzie to i pojawiają się problemy: konflikty w zespole, problem z przepływem informacji, źle przeprowadzona rekrutacja. Czy każdy właściciel firmy ma odpowiednie kompetencje menedżerskie? Zazwyczaj są podstawowe, a to może nie wystarczyć. Doradca stanie z boku. Nie zaangażuje się emocjonalnie i ma świeże spojrzenie. A być może rozwiązał tego typu problem u swoich poprzednich klientów? Na pewno znajdzie problem i pomoże znaleźć jego rozwiązanie.

  •   Doradztwo biznesowe strategią rozwoju firmy

To nie tylko powszechnie znany mentoring i coaching, chociaż pomoc w znalezieniu przyczyn problemów, a potem ich rozwiązaniu jest zasadniczym zadaniem doradcy. Jednak doradztwo swoim zasięgiem wykroczyło poza te tematy czynnie uczestnicząc i wskazując danemu biznesowi kierunki jego rozwoju.

  •   Personalizacja rozwiązań

Bardzo istotne jest dobranie usług na miarę potrzeb klienta. Nie każda firma ma taki sam problem. Dlatego audyt wskazuje te indywidualne potrzeby. Plusem jest więc zawsze indywidualne podejście do klienta.  

  •   Realne efekty w pakiecie

Doradztwo biznesowe może pochwalić się wyjątkowo mierzalnymi usługami. Efekty działań po prostu są zawsze widoczne. Ponieważ to doradca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wdrożenie wszelkich rozwiązań. W umowie z klientem bardzo często są wypisane więc są nawet i konkretne efekty współpracy. Na przykład doradztwo w sprzedaży powinno przynieść jej wzrost o 20%.

  •   Odpowiedź na potrzebę

Doradztwo to usługa, którą wybiera coraz więcej firm. Łatwiej się pracuje, mając świadomość, że ktoś czuwa nad porządkiem. Poza tym niełatwym zadaniem jest jednoczesne śledzenie biznesowych nowinek, zmieniających się przepisów finansowych czy nowe trendy w zarządzaniu. To też jest jedna z odpowiedzi na rodzące się potrzeby młodego lub już istniejącego biznesu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *