Skąd ta lwia zmarszczka?

Czas nie działa na korzyść dobrego wyglądu. Po trzydziestce widać już wyraźnie oznaki starzenia. Nawet młode osoby powinny zadbać o profilaktykę antystarzeniowa, jeśli chcą zachować promienny wygląd przez długi czas. Z wiekiem skóra traci gęstość, jest narażona na różne zanieczyszczenia.

Zaniedbanie kwestii nawodnienia organizmu i jego odżywienia również ma negatywny wpływ na kondycję i wygląd skóry. Intensywna mimika twarzy sprzyja utrwalaniu się zmarszczek. Jeśli ktoś często marszczy czoło i brwi, to niestety musi liczyć się z tym, że pojawią się bruzdy. Lwia zmarszczka nie dodaje atrakcyjności, ale można się jej pozbyć.

Dlaczego na twarzy pojawia się lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka nie pojawia się wyłącznie u osób starszych. Może wystąpić nawet u młodego człowieka, jeśli często mrużąc oczy, marszczy brwi, pali papierosy, nie stosuje ochrony przeciwsłonecznej. Bruzda pogłębia się wraz z wiekiem, gdy zmniejsza się produkcja włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego, więcej na ten temat można przeczytać na https://vitalea.pl/blog/lwia-zmarszczka-jak-powstaje-i-jak-sie-jej-pozbyc. Jeśli dieta opiera się na produktach wysokoprzetworzonych, brakuje w niej witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych i antyoksydantów, to niestety odbija się to niekorzystnie na wyglądzie.

Nieprawidłowa pielęgnacja cery również sprzyja powstawaniu oznak starzenia. Należy pilnować tego, aby nie marszczyć brwi i nie mrużyć oczu. Warto wobec tego zadbać o wzrok w przypadku problemów z wyraźnym widzeniem. Świetnie sprawdzają się także okulary przeciwsłoneczne, które uchronią przed rażącym światłem słonecznym. Bardzo ważne będzie nawodnienie organizmu, czyli wypijanie wystarczającej ilości wody. Warto też wdrożyć pielęgnacja przeciwzmarszczkową. Z pomocą przychodzą preparaty z retinolem i kwasem hialuronowym oraz witaminą C.

Co pomoże na lwią zmarszczkę? Jak sobie z nią poradzić?

Można oczywiście spowolnić proces starzenia, ale nie da się go całkowicie wyeliminować. Warto jednak wiedzieć, że nawet jeśli pojawią się zmarszczki, to do dyspozycji są również sposoby na ich wyeliminowanie. W przypadku lwiej bruzdy wspaniale sprawdza się botoks. Będzie to świetna opcja w przypadku zmarszczek mimicznych. W zależności od ilości wstrzykniętej toksyny botulinowej można z dezaktywować częściowo lub całkowicie mięsień odpowiadający za powstawanie lwiej zmarszczki. Znika ona już po paru dniach, a uzyskany efekt utrzymuje się od czterech do sześciu miesięcy. Zabieg można powtarzać wielokrotnie, jest on w pełni bezpieczny.

W przypadku botoksu można liczyć wyłącznie na rozluźnienie mięśni i wygładzenie zmarszczek. Jeśli chce się je wypełnić i dodatkowo nawilżyć skórę, zwiększyć jej jędrność, zdecydowanie lepiej sprawdzi się korekta kwasem hialuronowym. Efekty widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu i utrzymują się sześciu do dwunastu miesięcy. Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w skórze. Działa jak wypełniacz, który dodaje skórze objętości. Zabiegi kwasem hialuronowym są bezbolesne, po ich przeprowadzeniu nie jest wymagana rekonwalescencja. Pozwalają one na uzyskanie naturalnego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *