Radio online – 5 ciekawych rozgłośni na lato 

Internet daje szerokie możliwości – także słuchania radia online. Stacje radiowe dwoją się i troją, żeby przygotować najciekawszą ofertę dla swoich słuchaczy: poza wersją internetową radia, udostępniają swoje aplikacje i dodatkowe podstacje. Która oferta radia internetowego jest najciekawsza? Przygotowaliśmy dla Was ranking!

Radio online – zalety

Słuchając radia przez internet zyskujemy nie tylko dodatkową przestrzeń – bo nie potrzebujemy już osobnego urządzenia, ale także coraz częściej mamy podgląd na antenę. Radio możemy zatem dodatkowo oglądać: widzimy prowadzących audycje i ich gości. Radio słuchane przez internet możemy zabrać ze sobą wszędzie – do innego pomieszczenia, możemy go słuchać bez przerwy w czasie robienia zakupów w markecie lub w czasie treningu na siłowni. Nawet podczas brania prysznica – o ile urządzenie ustawimy w bezpiecznej odległości od źródła wody! Aha, radio online nie wymaga dodatkowych opłat!

Jak słuchać radia online?

Do słuchania radia przez internet potrzebujecie tylko dostępu do internetu i telefonu, tabletu lub komputera, który połączy się z siecią. Dodatkowe głośniki i ustawienia dźwięku to tylko Wasze dodatkowe życzenia, które nie są obowiązkowe! Możecie być wierni swojej ulubionej rozgłośni, możecie korzystać z aplikacji radia, możecie go słuchać przez przeglądarkę, a co więcej – możecie zmieniać słuchane stacje bez ograniczeń urządzenia. Macie ochotę posłuchać lokalnego radia z drugiej strony kraju – proszę bardzo. Chcecie usłyszeć, co w radiu zagranicznym – wpiszcie nazwę stacji w przeglądarkę…

Ciekawe rozgłośnie radiowe, które warto posłuchać latem

Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po radiach online, które warto posłuchać w środku lata! Przewodnik nie jest obiektywny, ale staraliśmy się znaleźć „złoty środek” – mamy nadzieję, że posłuchacie tych stacji z naszego polecenia?

  • Czy mamy na sali fanów radiowej Trójki? Niezależnie od Waszych preferencji politycznych, sprawdźcie Radio Nowy Świat [https://nowyswiat.online/]! Posłuchajcie aksamitnych głosów prowadzących, ponadczasowej muzyki i ambitnych audycji. Jeśli spędzacie lato w mieście, ta stacja zagra Wam w duszy!
  • RMF FM online [https://www.rmf.fm/radio-internetowe.html] to niemal 100 różnych stacji własnych, które trafią w muzyczny gust każdego słuchacza! Znajdzie się tu coś dla fanów klasyki, hitów dekady, dla dzieci oraz specjalne, dedykowane świętom stacje. RMFka sprawdzi się na domówkach i letnich grillach!
  • Chilli Zet [https://player.chillizet.pl/] – aksamitna muzyka i łagodne audycje, które wprawiają w nastrój chillu. Idealne radio na leniwy poranek lub wieczór po ciężkim dniu. Jeśli się wkręcicie, będzie go słuchać także w jesienne wieczory!
  • Eska – wygodna aplikacja eskaGo.pl [https://www.eskago.pl/] – miejsce w sieci, gdzie posłuchacie kultowych stacji tej rozgłośni. To tu usłyszycie imprezowe hity lata! Dodatkowo, rozgłośnia przygotowała stację dla uczniów i kołysanki dla dzieci. 
  • Radio Kampus [https://radiokampus.fm/] – nie dajcie się zmylić, to nie tylko radio dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Chociaż poza artystami i didżejami, studenci współtworzą tę stację. Dowiecie się tu trochę u kulturze miejskiej, posłuchacie muzyki klubowej, house i jazzu. Wątki naukowe mieszają się z codziennością autorskich audycji. Dajcie szansę młodym! 

A jakie są Wasze ulubione stacje?..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *