Porównanie serwisów VOD

Aż trudno uwierzyć jak na przestrzeni kilkunastu lat zmienił się charakter odtwarzania filmów w zaciszu własnego domu. Począwszy od kaset VHS, wypartych przez lepszej jakości nośniki płyt CD oraz potem blue-ray do obecnie coraz bardziej popularnych serwisów VOD, umożliwiających oglądanie wybranych filmów i seriali bezpośrednio z platformy komputerowej, smatfonu lub odbiornika TV podłączonego do systemu sieciowego telewizji kablowej, lub internetu.

Obecnie serwisy VOD, czyli video na życzenie, dają dużo wygodniejszy i tańszy sposób na oglądanie ulubionych programów, seriali czy filmów we własnym domu, ale i nie tylko. Dzięki obecnej wielokanałowości tego typu serwisów możemy korzystać z ich bogatej oferty w każdym miejscu naszego pobytu. Zainstalowanie aplikacji odpowiedniego serwisu VOD na smarfonie, umożliwia przeglądanie zasobów filmowych, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Jedynym warunkiem jest dostęp do sieci. Dlatego ta forma oglądanie wybranych treści medialnych staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju, co skutkuje powstawaniu nowych tego typu platform.

Ranking serwisów VOD

Niewątpliwie najbardziej popularnymi i znanymi serwisami są Cda.pl, Netflix i Ipla.tv. Te rozpoznawalne szczególnie przez młode pokolenie serwisy pozwalają na korzystanie z ich zasobów nie tylko z tradycyjnych nośników, typu TV czy komputer, ale też mobilnych, czyli tablet i smartfon.
Jak pokazują badania popularności VOD, właśnie te serwisy najbardziej kojarzone są z mobilnym dostępem do internetowej TV. W pociągu, autobusie, w parku na ławce czy w innym publicznym miejscu możemy pooglądać interesujące nas pozycje. Ponad 60% użytkowników tych serwisów korzysta z nich na urządzeniach mobilnych.

Jeżeli chodzi o tzw. kino domowe przed ekranem własnego telewizora, to rekordy popularności biją Cyfrowy Polsat, HBO Go, czy NC +, które powiązane są z konkretnymi dostawcami telewizji kablowej czy satelitarnej. Według badań aż 70% użytkowników w/w operatorów telewizyjnych korzysta z serwisów VOD dostępnych na ich platformach.

Najbardziej popularnym serwisem VOD w internecie jest player.pl, który umożliwia bezpośrednio z komputera z dostępem do internetu obejrzeć pozycje kinowe, które już schodzą z wielkich ekranów. Jeżeli nie udało ci się obejrzeć interesującego cię filmu w kinie, to masz szansę na platformie player, z której najczęściej korzystają internauci.

Które jest najlepsze vod w Polsce?

Jeżeli chodzi o aktualizację treści medialnych oraz jakość streamingu to użytkownicy najlepiej oceniają Netflix, HBO Go i Cyfrowy Polsat, które wyróżniają się wysoką jakością obrazu HD oraz aktualnym repertuarem treści medialnych.

Platformy VOD to obecnie coraz bardziej popularny sposób na oglądanie ulubionych filmów, seriali oraz posłuchania muzyki zarówno w telewizorze, czy na komputerze, jak i z urządzenia mobilnego. Intuicyjne w obsłudze, oferują pełen pakiet rozrywkowy za stosunkowo niewielkie pieniądze. Dlatego stanowią legalną alternatywę dla pirackich nagrań treści rozrywkowych, które możesz odtwarzać w zaciszu własnego domu lub plenerze.

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *