Opaski zaciskowe – do czego są najczęściej stosowane?

Pakowanie za pomocą sznurków lub specjalnych taśm klejących na dłuższą metę może nie zdać egzaminu. Tego rodzaju zabezpieczenia mogą okazać się zbyt delikatne. Z myślą o uprawnieniu czynności transportowych, a także przechowywania towarów opracowano specjalne opaski zaciskowej. Okazuje się, że ich zastosowanie w praktyce może być o wiele szersze, niż się wydaje. Zapoznaj się z metodami, którymi w łatwy sposób wykorzystywać można opaski zaciskowe!

Opaski zaciskowe – prosta forma, wysoka skuteczność

Z pomocą wysokiej jakości opasek zaciskowych połączyć możemy ze sobą:

  • wiązki przewodowe w instalacjach elektrycznych
  • sieci telekomunikacyjne, informatyczne i hydrauliczne
  • poszczególne, dłuższe elementy, np. w postaci rur lub listew
  • kable i przewody

Opaski zaciskowe – najważniejsze zalety

Do niewątpliwych zalet opasek zaciskowych należą m. in.:

  • lekkość materiałowa, stworzone są z tworzywa sztucznego
  • prosta metoda zamykania, wzmocniona dodatkowymi ząbkami
  • niska cena za sztukę lub zestaw
  • różnorodna kolorystyka
  • wysoki poziom odporności na rozciąganie i zerwanie
  • różna długość i szerokość, dzięki czemu do danego opakowania łatwo można dopasować wybrany zacisk

Opaski zaciskowe – podstawowa pomoc dla każdego magazyniera

Pracując na magazynach, stale spotykamy się z bałaganem i koniecznością grupowania poszczególnych gam produktów, by na hali wreszcie zapanował ład i porządek. Opaski zaciskowe wykorzystywać mogą zarówno pracownicy wielkich magazynów jak i punktów sprzedaży w centrach handlowych, np. sieci sprzedających książki, płyty lub gry.

Wszystkie te produkty wymagają odpowiedniej formy przechowywania. Najczęściej trafiają do przepastnych kontenerów, zanim zostaną udostępnione w salonach lub skierowane do zwrotu. Kontenery te zamykane są właśnie na opaski zaciskowe. Wystarczy jeden ruch przeciągnięcia opaski przez otwór w kontenerze, aby zapewnić towarom bezpieczeństwo i ułatwić przechowywanie. Opaski zaciskowe tworzą pewnego rodzaju plomby, które przeciąć można jedynie ostrymi narzędziami. Całą serię opasek każdy magazynier w czasie pracy powinien mieć przy sobie w kieszeniach. Wysokiej jakości opaski zaciskowe znajdziesz na stronie https://www.opako.com.pl/opaski-zaciskowe-cat-852.

Opaski zaciskowe – dla zwiększenia bezpieczeństwa w pracy

Jeśli pracujemy w biurze, musimy zadbać o odpowiednie połączenie kabli, aby nic nie plątało się nam pod nogami i nie powodowało dyskomfortu. Uporządkowane pod biurkiem kable naprawdę zwiększają komfort codziennej pracy, co przyzna z pewnością każdy wykwalifikowany informatyk.

Opaska zaciskowa połączyć może w jedno skupisko nawet kilkadziesiąt różnych kabli i nie trzeba do tego stosować zbyt skomplikowanych zabiegów. Nagle okazuje się, że pod biurkiem jest mnóstwo wolnego miejsca i bez problemu rozprostować można nogi.

Opaski zaciskowe kupowane w zbiorczych opakowaniach, po kilkadziesiąt lub nawet kilkaset sztuk, są produktami bardzo tanimi. Tym bardziej każda firma dbająca o porządek w swoich siedzibach powinna w nie zainwestować. Można zdecydować się na opcje kolorowe lub przezroczyste.

 

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *