Obuwie na deskorolkę

Moda uliczna i skaterska bije rekordy popularności od wielu lat. Wygodne spodnie i bluzy, a przy tym czaderskie buty na dobre zagościły wśród młodych ludzi i nie tylko. No tak wygoda przede wszystkim.

 

O ile odzież skateboardowa w postaci luźnej bluzy z kapturem oraz luźnych spodni, niekrępujących ruchów nie stanowi problemu, o tyle buty są nader ważne, bo od nich będzie zależał twój komfort jazdy i bezpieczeństwa na desce.

Czym powinny charakteryzować się buty na deskorolkę

Buty na deskorolkę to nie są tradycyjne adidasy, tak jak to się wielu osobom wydaje. Obuwie do uprawiania tej dyscypliny sportowej powinno być solidne i masywne. Ponadto ma zabezpieczać stopę i chronić palce przed urazami. Podeszwa powinna być gruba i charakteryzować się dobrą przyczepnością do podłoża. Najlepsze są podeszwy gumowe, które się nie ślizgają. Zazwyczaj tego typu podeszwy mamy w tenisówkach lub trampach. W tej dyscyplinie ma to szczególne znaczenie dla twojego bezpieczeństwa. Dlatego myśląc o skateboardingu, zainwestuj w profesjonalne obuwie, które znajdziesz w sklepach skateboardowych.


Znane marki obuwia do skateboardingu

Wśród wielu ofert znajdziemy obuwie zarówno znanych marek sportowych, jak i marek specjalnie dedykowanych dla deskorolkarzy. Do nich należą:

  1. Buty skate Nike SB, które są specjalnie przeznaczone do jazdy na desce. Wyróżnia je wysoka jakość, która przedkłada się na solidne wykonanie, grubą i stabilną podeszwę oraz odpowiednie wkładki. Producent oferuje wiele opcji kolorystycznych, dopasowanych do gustów zarówno mężczyzn, nastolatków i kobiet.
  2. Marką, która w obecnym czasie robi furorę w modzie młodzieżowej są VANS-y. Młodzież szkolna, nastolatki, a także już dorośli ludzie z chęcią sięgają po tą markę. Stylizacja obuwia nie tylko jest na topie, ale występuje w szerokiej gamie ciekawych kolorów i wzorów. Przy tym wysokie buty z masywną podeszwą robią wrażenie. Niewielu jednak wie, że stylizacja obuwia jest dedykowana właśnie skaterom.
  3. Marka Geogx Gregg to buty ze świecącymi wstawkami w sam raz do parku o zmierzchu. Producent pomyślał i o bezpieczeństwie i lifestylowym wyglądzie buta.
  4. Obuwie Fila Disruptor II wyglądem przypomina klasyczne adidasy, ale wyróżnia się od nich budową. Cholewka wykonana jest z wysokiej jakości skóry licowej. Podeszwa jest w klasycznym, agresywnym „zębem”, na języku logo Fila oraz z boku buta mamy wytłoczone logo producenta.

Buty do skateboarding to nie jest mały wydatek. Niemniej jednak technologia ich wykonania ma przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo skatera podczas jazdy na desce, tak aby nie uległ poważnemu wypadkowi. Dlatego warto zainwestować we własne zdrowie, tak aby mieć pełną frajdę z jazdy na deskorolce.

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *