Najmodniejsze trendy we wnętrzach 2020

2020 to rok nowych kreacji i inspiracji w aranżacji wnętrz. Dotychczas dość modny skandynawski minimalizm, zaczyna nabierać trochę innego wymiaru. Proste ekologiczne krzesła i kanapy, regały niczym ciosane z jednego kawałka drewna nadal są na topie, ale nowe trendy idą w kierunku ocieplenia tego surowego standardu, który króluje od kilkunastu lat na rynku wnętrz.

Zatem minimalizm połączony z fantazją w stylu boho, czy kreatywny eklektyzm wprowadzają się na dobre do naszych domów i mieszkań. Projektanci wnętrz zaczynają doceniać tradycyjne rękodzieło, podyktowane designem z całego świata, a także sprawdzone rozwiązania z aranżacji wnętrz z poprzednich dekad stylizacyjnych. Zatem jakie rewolucyjne rozwiązania czekają na nas na rynku wyposażenia wnętrz.

Kariera kamienia nabiera tempa

Granit, marmur czy trawertyn już od kilkunastu lat budzi zachwyt w aranżacjach wnętrz. W 2020 roku jego piękna i niepowtarzalna struktura znajdzie swoje odzwierciedlenie w materiałach idealnie imitujących tę wyjątkową fakturę. Płytki ceramiczne, blaty z kompozytu czy konglameratu, wszelkiego rodzaju laminaty i spieki kwarcowe zaczynają nabierać barw prawdziwych kamieni w naszym wnętrzu. Sam oryginał jest dość drogi i nie każdego na jego stać, z tego też względu materiały zamienne, świetnie zdadzą swój egzamin. Ponadto cechują je lepsze właściwości funkcjonalne niż prawdziwy kamień.

Etno staje się trendy na salonach

Etno jest pojęciem dość szerokim, ponieważ nasza kultura i tradycja ma wiele imion. Z tego też względu daje ogromne pole do popisu kreatorom wnętrz. Łączenie tradycyjnych wzorów i wyrobów z różnych stron świata, kreuje bardzo oryginalne rozwiązania. Folk jest częścią tego typu stylizacji i odnosi się do sztuki ludowej. Zatem Etno w 2019 ukazuje nam się w wielu odsłonach.

Z jednej strony abstrakcyjne wzory lub geometryczne struktury w nieco stonowanej i delikatnej palecie barw, która świetnie wpisuje się do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz w skandynawskiej aranżacji, wzbogacając klimat tej surowej architektury.

Z drugiej zaś czyste szaleństwo i fantazja barw i wzorów, podyktowana inspiracjami z różnych cywilizacji i kultur wprowadza się do kreatywnych eklektycznych wnętrz i w stylu boho. W dorobku naszej cywilizacji największe pole do popisu ma Azja. Malowane na jedwabiu ilustracje, dalekowschodnie stylizacje mebli oraz trend wabi-sabi stają się coraz bardziej popularne.

Na główny plan wysuwa się również rękodzieło artystyczne, którego autentyczne i ręcznie wykonane formy stają się wręcz elementem pożądania w naszych wnętrzach. To swego rodzaju MUST HAVE naszego wnętrza w 2019 roku.

Kolory i dekoracje 2020

Czyżby secesja nabrała na nowo barw ? Wyrazista forma, bogata rzeźba i przeskalowane motywy dekoracyjne zaczynają nabierać tempa. Wyraziste tapety, grafiki, plakaty oraz obrazy na płótnie oraz wszystkie inne elementy mocno podkreślające charakter wnętrza stają się ostatnim krzykiem mody.

Przy tym mocne kolory, takie jak bordo, marsala, czerwień, śliwka kontrastujące z kolorem musztardowym, ochrą lub ceglaną pomarańczą. To dla odważnych stylizacji. Dla tych, którzy kochają umiar, oferujemy rozbielone beże, róże, nude czy odcienie taupe, a także inne delikatne pastelowe odcienie barw, które nadal nie wychodzą z mody.

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *