Nieustająca moda na piwa kraftowe  Polsce

Podczas upalnych dni uwielbiamy po nie sięgać. Towarzyszy nam przy ogniskach, spotkaniach ze znajomymi, a czasami także w domowym zaciszu. Piwo, bo to o nim mowa jest powszechnie dostępne.

Różne koncerny produkujące piwo nieustannie zaskakują nas nowymi odsłonami piwa, nowymi smakami. Od pewnego czasu w Polsce rośnie także moda na piwa kraftowe. Dlaczego tak się dzieje?

Piwa koncernowe

Jeżeli wybierzemy się do sklepu lub wspólnie ze znajomymi postanowimy spędzić miły wieczór w barze, dużo częściej natkniemy się na piwo koncernowe, gdyż to ono jest właśnie bardziej popularne w tego typu miejscach. Piwa koncernowe są także dużo bardziej znane nam wszystkim. W telewizji czy interencie jesteśmy wręcz zasypywani reklamami promującymi ten alkohol. Coraz częściej także producenci stosują różne zabiegi, jak wprowadzanie kolejnych smaków, czy nowych propozycji, jak na przykład piwa bezalkoholowe. Nie ma się więc co dziwić, że to właśnie piwa koncernowe są doskonale nam wszystkim znane i każdy z nas z łatwością potrafi wymienić marki produkujące takie właśnie piwa. Nie ma się również co oszukiwać, że ich niska cena znacznie częściej przyciąga duże rzesze chętnych do sięgnięcia po tej rodzaj alkoholu.

Piwa kraftowe 

Pomimo tego, że piwa koncernowe są niezwykle popularne i wiele osób bardzo często po nie sięga, piwa te nie są jedyną opcją na rynku. Od pewnego czasu nie dość, że pojawiły się piwa kraftowe, to jeszcze ich popularność, a także moda na nie nieustannie rośnie. Coraz częściej także znajdziemy miejsca, w których będziemy mogli spróbować piwa kraftowego.

Piwa kraftowe – dla kogo?

Po piwo kraftowe z pewnością nie sięgnie każdy. Jednym z powodów może być jego wyższa cena, w porównaniu z piwami koncernowymi. Innym czynnikiem jest też to, że nie jest o nich aż tak głośno, ze względu na to, że browary kraftowe nie są zbyt mocno reklamowane. Dużo częściej na wybór piwa kraftowego decydują się osoby, którym zależy na lepszej jakości piwa. 

Browary kraftowe często decydują się na różne eksperymenty, w kwestii smaku, czy aromatu piwa. Warto także wspomnieć o tym, że jeden smak piwa nie zawsze jest identyczny. Pomimo tego, że stosuje się ustaloną recepturę, ze względu na specyfikę produkcji smak piwa może się nieznacznie różnić w zależności od partii. 

Duża różnorodność w kwestii smaku i aromatu piwa, sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Wybór jest naprawdę szeroki i w zależności od naszych upodobań możemy próbować naprawdę często zaskakujących smaków. Dla kogoś kto lubi odkrywać coś nowego, a nie pozostawać przy tradycyjnych i znanych smakach, to z pewnością duży plus.

Dlaczego rośnie moda na piwa kraftowe?

Browary rzemieśliczne są zazwyczaj zakładane przez osoby, dla których piwo i proces jego powstawania jest pasją. Ze względu na to piwa te są bardzo często dużo lepszej jakości niż piwa koncernowe. Moda na piwa kraftowe jest coraz większa i większa. A ze względu na różnorodny wybór piwni rzemieślnicy starają się, by nawet osoby, które nie przepadają za piwami, zmieniły swoje nastawienie i odnalazły to, które im zasmakuje. Dodatkowo, coraz więcej z nas większą uwagę przykłada do eko trendów. Staramy się wprowadzać rozwiązania, które sprawią, że zaczniemy żyć bardziej ekologicznie. W ten trend niewątpliwie wpisują się także piwa kraftowe. Osoby, które zajmują się ich produkcją podkreślają bowiem, że ważniejszym aspektem niż ilość, jest zdecydowanie jakość.

Zdrówko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *