Najlepsze aplikacje do zamawiania jedzenia – ranking

Kiedy tylko na polskim rynku pojawiły się pierwsze aplikacje do zamawiania jedzenia, szybko stały się hitem. Nic dziwnego, skoro możliwość zamówienia ulubionej potrawy z najlepszej knajpy w mieście dostępna jest za pomocą paru kliknięć.

Nie trzeba nigdzie dzwonić, czy wychodzić z domu. Potrzebna jest jedynie odpowiednia aplikacja zainstalowana na smartfonie. Duże zainteresowanie sprawiło, że obecnie prężnie działa kilka aplikacji do zamawiania jedzenia. Dlatego specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy poradnik dotyczący najlepszych aplikacji do zamawiania jedzenia. Zapraszamy!

  1. Pyszne.pl

Pyszne.pl to rodzima aplikacja do zamawiania jedzenia, która powstała w 2010 roku. Co prawda dziś należy ona do zagranicznych spółek, jednak sam pomysł i wykonanie zawdzięczamy właśnie Polakom. Na początku działalności aplikacja zrzeszała restauracje jedynie z Wrocławia i okolic. Z czasem zasięg i popularność aplikacji rosły, dzięki czemu obecnie współpracuje z nią ponad 9500 lokali z całej Polski. Niewątpliwą przewagą Pyszne.pl jest intuicyjność – wyszukujesz miejsce dostawy i wybierzesz spośród pobliskich restauracji. Aplikacja umożliwia monitorowanie dostawy. Oznacza to, że wiesz, kiedy dostawca jest blisko. Co więcej, Pyszne.pl zapewnia wybór pomiędzy kilkoma metodami płatności – gotówką, jak i z użyciem BLIK, PayU, karty płatniczej, Klarna, PayPal lub Google Pay.

Wielu klientów podczas wyboru aplikacji do zamawiania jedzenia kieruje się ceną dostawy. W przypadku Pyszne.pl cena jest uzależniona od odległości, jaka dzieli daną restaurację od adresu dostawy. Jednolita, odgórnie ustalona stawka nie istnieje.

  1. Glovo 

Kojarzysz kurierów ubranych na żółto, którzy krążą po mieście z dużymi plecakami? To są właśnie pracownicy Glovo. Jaka jest idea tej firmy? Glovo zajmuje się nie tylko dostawą jedzenia, ale także dowolnych zakupów z wybranego sklepu. Nie skłamiemy jeśli napiszemy, że Glovo może dostarczyć niemalże wszystko.

Podobnie do Pyszne.pl, Glovo również oferuje możliwość śledzenia dostawy w aplikacji, dzięki czemu wiesz, gdzie znajduje się Twoje zamówienie. Co więcej, Glovo jest międzynarodową firmą, działającą na terenie aż 22 krajów i obsługującą ponad 7 milionów klientów. Cena dostawy z aplikacją Glovo również jest uzależniona od odległości adresu dostawy od adresu restauracji bądź sklepu, z którego zamawiasz.

  1. Uber Eats

Aplikacja Uber znana głównie z możliwości zamawiania taksówek i przewozów w konkurencyjnych cenach, oferuje także dodatkową usługę – zamawianie oraz dostawę jedzenia za pośrednictwem aplikacji Uber Eats. Jak działa spożywczy Uber? Uber Eats to jedyna aplikacja, która pozwala na zamawianie jedzenia z dowolnej restauracji w danym mieście. Poprzednio wymienione Glovo, jak i Pyszne.pl oferują dostawy jedynie z miejsc, z  którymi współpracują. Uber Eats jest wyjątkiem. Nie zrzesza żadnych restauracji i pozwala na zamówienie z dowolnego miejsca w mieście. Stwarza to możliwość dowozu nawet z tych lokali, które nigdy nie oferowały dostawy. Ta aplikacja  pozwala także na śledzenie dostawy w czasie rzeczywistym. Dodatkowo Uber Eats nie posiada żadnej kwoty minimalnej, od której są realizowane zamówienie. Oznacza to, że nawet jeśli zamówisz lody za 5 zł, to zostaną one do Ciebie dostarczone, oczywiście z dopłatą w wysokości kosztów dostawy. Wszystko wygląda bardzo kolorowo, jednak Uber Eats ma swoje wady. Przede wszystkim zanim złożysz jakiekolwiek zamówienie, musisz być zarejestrowany na platformie. Dodatkowo ceny potraw zamawianych przez Uber Eats są wyższe od tych, które można spotkać przy bezpośrednim zamówieniu z restauracji. Podobnie do konkurencji także i w tej aplikacji cena dostawy jest uzależniona od odległości, jaką musi pokonać dostawca. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *