Materiały wykorzystywane w produkcji zlewów kuchennych: który jest najlepszy?

Zlewy kuchenne są narażone na różnorodne obciążenia. Upuszczane naczynia, gorące przedmioty, barwiące produkty spożywcze i agresywne detergenty mogą spowodować poważne uszkodzenia urządzenia, dlatego ogromnie ważny jest wybór nie tylko zlewu estetycznego, ale i odpornego na te wszystkie wpływy.

Podchodząc do wyboru zlewu do kuchni, w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę na materiał, z którego został wykonany, gdyż to materia produkcji decyduje zarówno o funkcjonalności, jak i wyglądzie urządzeń sanitarnych. Na polskim rynku są dostępne różnorodne opcje zlewów kuchennych, a każdą, w zależności od tego, z czego została wyprodukowana, cechują unikalne parametry. W tym artykule przyglądamy się popularnym materiałom, a także omawiamy ich wady i zalety, ułatwiając czytelnikom świadomy wybór.

Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej

Tego typu zlewy kuchenne jednokomorowe cechują się lekkością, trwałością, łatwością w czyszczeniu, odpornością na ciepło i zarysowania. Są dostępne w różnych rozmiarach i grubościach, przy czym grubsze modele są mniej podatne na wgniecenia i lepiej tłumią dźwięk wody.

Zlewozmywaki emaliowane

Dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, a dodatkowo pasują do wielu wnętrz. Zazwyczaj do ich wykonania wykorzystuje się stal nierdzewną, czasem żeliwo lub ceramikę. Są eleganckie i mają przystępne ceny.

Zlewozmywaki z lanego marmuru

Wykonane z kompozytu granitowego, uchodzą za najbardziej wytrzymałe, a jednocześnie mające najlepsze połączenie ceny i jakości. Zlewy z lanego marmuru mają bogatą kolorystykę, a dodatkowo są odporne na:

  • uszkodzenia mechaniczne;
  • wysokie i niskie temperatury;
  • poplamienia.

Zlewozmywaki ceramiczne

Popularne od wielu dziesięcioleci, takie zlewozmywaki są wykonane z wypalanej gliny i pokryte szkliwem porcelanowym. Poszukujesz eleganckiego, trwałego, odpornego na zarysowania i zmiany temperatur urządzenia sanitarnego, a także łatwego w czyszczeniu? Wówczas zdecyduj się właśnie na tę opcję!

Decyzja o tym, który zlew idealnie wpasuje się w Twoją kuchnię często zależy od budżetu i preferencji: zlewy emaliowane i stalowe są bardziej przystępne cenowo, natomiast ceramiczne i granitowe należą do urządzeń z wyższej półki cenowej, chociaż wyróżnia je luksusowy i wyrafinowany wygląd. Ważne jest również zastanowienie się nad typem zlewozmywaka, na przykład może być jedno- lub dwukomorowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *