Konsultant SEO – co musisz o nim wiedzieć?

Prowadzisz firmę? Działasz w branży fitness, pośredniczysz w handlu nieruchomości, a może prowadzisz sprzedaż używanych aut? Nie ważne czym się zajmujesz. Ważne jest to, w jakich czasach przyszło Ci funkcjonować.

Na pewno zauważyłeś, że obecnie wszystko kręci się dookoła internetu. Panuje nawet przeświadczenie, że jeśli nie ma Cię w sieci, to nie istniejesz. Trochę skrajne stwierdzenie, ale niestety prawdziwe. Szukając informacji, w pierwszej kolejności sięgasz po telefon, prawda? Tak samo robią Twoi klienci…

Wniosek jest prosty. Pokaż się w wirtualnym świecie. Otrzymasz szansę na pozyskanie wielu nowych klientów. Z pomocą konsultanta SEO jesteś w stanie tego dokonać. Jak? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Skuteczne działania SEO – konsultant SEO jest niezbędny?

Razem z Tobą, to pytanie zadaje sobie wielu innych przedsiębiorców. Z jednej strony masz perspektywę zwiększenia ruchu na stronie, a w wyniku tego większej sprzedaży. Z drugiej strony stoją koszty i niewiadoma. Kim jest ten człowiek? Czym on tak naprawdę się zajmuje? A co, jeśli mnie oszuka? To prawdopodobnie tylko niektóre dręczące Cię pytania.

Jakimi rzeczami będzie się zajmować Twój przyszły konsultant SEO? Pozwól, że wymienię kilka z nich:

  • Dokona kompleksowego audytu strony – co to znaczy? Specjalista obejrzy Twoją aktualną stronę. Dokona analizy wszystkich treści, jakie tam zamieszczałeś, obejrzy linkowanie zewnętrzne i wewnętrze. Słowem. Dokona kompleksowej analizy Twojej witryny. Na tej podstawie będzie wiedział, co wymaga dopracowania, a co nie;
  • Przeanalizuje witryny konkurencji – podczas każdej walki potrzebny jest zwiad. A tu walka toczy się, o jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce Google. Konsultant SEO przeanalizuje witryny konkurencji i spróbuje zainspirować się działaniami prowadzonymi przez Twoich przeciwników rynkowych;
  • Zbuduje Ci tematyczne zaplecze linków zewnętrznych – jest to element niezbędny do osiągania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Odnośniki do Twojej witryny z zaufanych, powiązanych tematycznie portali, pozwoli pokazać robotom Google-a, że jesteś wartościowym źródłem informacji dla użytkowników.

To tylko niektóre czynności, jakich możesz spodziewać się po Konsultancie SEO. Mateusz Kozłowski, jeden z SEO Freelancerów, może Ci w tym pomóc. Więcej na https://mateusz-kozlowski.pl/.

Znajdź swojego konsultanta SEO

Wiesz już czego spodziewać się po swoim przyszłym konsultancie SEO. Na co jeszcze czekasz? Zawalcz o wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Pora działać. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *