Klasyczne negroni – drink, którym zachwycisz gości!

Kiedy ostatni raz przyjmowaliście gości? Albo inaczej – kiedy ostatnio byliście gośćmi? Bankiet, wesele, okrągłe urodziny albo podniosła uroczystość… i ten niewdzięczny moment, kiedy nie wszystkie dania są już na stole, ktoś się spóźnia, ktoś komuś zostaje przedstawiony. Jak przełamać lody, jak rozluźnić atmosferę? Podając negroni – klasyczny drink, który zachwyca gości! Może być napojem na otwarcie spotkania, ale doskonale sprawdzi się także jako wyjątkowo smaczny drink!

Co to jest negroni?

Negroni jest klasycznym drinkiem – bez trudu zamówicie go w brach, lokalach i klubach – i składa się z trzech wybornych trunków najlepszej jakości: czerwonego (rosso) wermutu, campari oraz ginu. Przepis na nagroni jest bardzo prosty, ponieważ wszystkie składniki miesza się bezpośrednio w kieliszku lub szklance, w której będzie podawany. Co ważne, wszystkie składniki dodawane są w równych porcjach, kolejność ich wlewania także nie ma znaczenia. Po wymieszaniu, do drinka należy dodać sporą porcję lodu oraz plasterek pomarańczy lub skórkę z pomarańczy. I już, koktajl gotowy!

Dla osób preferujących delikatniejsze drinki, do negroni można dodać odrobinę wody gazowanej.

Negroni: na czym polega jego fenomen?

Negroni jest klasycznym drinkiem, który serwowany jest od wielu lat i stale cieszy się niesłabnącą popularnością. Często podawany jest jako aperitif. Z czego wynika jego fenomen? Na pewno z wybornego smaku – złożonego, bogatego i niepowtarzalnego. Nie jest do końca wytrawny ani ziołowy, za to wyjątkowo rześki. Tworzy orzeźwiającą kompozycję, która przynosi zaskakujące skojarzenia. Przecież pierwsze skojarzenie smakowe wydaje się ciężkie, tak samo, jak składniki drinki. A jednak po skosztowaniu drink negroni wydaje się tak lekki!

Skąd się wziął negroni?

Historia powstania drinka negroni sięga zamierzchłych czasów (rok 1919) i toczy się we Włoszech, a dokładniej we Florencji, kiedy hrabia Camillo Negroni prosi barmana w swoim ulubionym lokalu o modyfikację popularnego wtedy drinka americano. Jak wiadomo, na americano składa się campari, czerwony wermut i woda gazowana – a podróżujący po świecie hrabia, będący fanem ginu, prosi o wymianę: wody gazowanej na gin. Chociaż połączenie alkoholi zaproponowane przez hrabię nie brzmi dobrze – smakuje na tyle wybornie, że szybko zyskało grono wielbicieli. I zostało tak do dziś!

Pojawiały się próby modyfikacji drinka negroni i zastępowania ginu wódką, ale nie spotkało się to popularyzacją zmiany. Po prostu ideałów nie warto próbować zmieniać!

A gdzie znaleźć taki sprawdzony, klasyczny przepis na negroni? Internet jest pełen przepisów, ale jedno miejsce zasługuje na szczególną uwagę: Negroni.pl. To tam znajdziesz przepis krok po kroku na tego klasycznego drinka doszlifowany do perfekcji, który zachwyci Ciebie i twoich gości … za każdym razem.

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *