Jakie zalety mają regularne zbliżenia z partnerem?

Zdrowy, długotrwały związek wymaga zazwyczaj dużo pracy. Istotną rolę pełni tu szczerość, zrozumienie, ale też regularna dawka romantyczności! Nie możemy zapomnieć oczywiście o sferze seksualnej, która również pełni tu naprawdę dużą rolę! Niestety rutyna i brak czasu, często powodują, że ten obszar codziennego życia schodzi na dalszy plan. Satysfakcja z pożycia seksualnego ma wpływ nie tylko na związek w jakim jesteśmy, ale również na inne aspekty naszej codzienności. Jakie zalety mają regularne zbliżenia z partnerem?

Zalety regularnego współżycia

Regularne zbliżenia z partnerem mają duży wpływ na sam związek i wiele jego aspektów. To jednak nie są jedyne efekty jakich możemy spodziewać się po częstym uprawianiu seksu!

Współżycie pomaga m.in. w redukcji stresu – co we współczesnych czasach, gdy ciągle jesteśmy na niego narażeni jest bardzo istotne. Co za tym idzie, seks obniża ciśnienie, a przy tym wspomaga pracę serca! Regularne zbliżenia mają duży wpływ na nasze zdrowie – według badań wzmacniają odporność i posiadają swoiste działanie przeciwbólowe – wszystko dzięki wydzielanym endorfinom!

Jeśli chodzi o aspekty nieco mniej zdrowotne, a bardziej estetyczne, czy wiedzieliście, że seks pomaga w odchudzaniu?! Jest to aktywność fizyczna, która pozwala spalić  średnio 3,6 kcal na minutę! Dodatkowo podczas zbliżenia wydzielane są hormony, które pośrednio wpływają na wygląd cery, czy włosów!

Jak seks wpływa na związek

Współżycie przede wszystkim bardzo zbliża osoby w związku – pozwala im na wytworzenie nowej, bardziej intymnej więzi. Dlatego regularne uprawianie seksu jest tak istotne w zdrowej relacji. Przyczynia się nie tylko do budowania poczucia bliskości, ale także bezpieczeństwa! Zbliżenia pomagają rozładować napięcie seksualne, a przy tym zrelaksować i pozbyć się frustracji.

Wbrew pozorom otwarta komunikacja w łóżku, wpływa w dużej mierze na rozmowy i interakcje poza nim! Lepsze zrozumienie potrzeb partnera, czy partnerki to w końcu klucz do bezkonfliktowego związku. Największym wrogiem, który może zaszkodzić tej bliskości jest rutyna! Jak sobie z nią radzić?

Rutyna w łóżku – jak sobie z nią poradzić

Niestety początkowa ekscytacja z seksu i poczucie nowości, przy długoterminowym związku, prędko zanika. Jest to pierwszy krok w kierunku rutyny, która może wywoływać brak satysfakcji z obu stron, a co za tym idzie rzadsze zbliżenia. W jaki sposób sobie z tym poradzić?

Przede wszystkim nie możecie bać się kreatywności i próbowania nowych rzeczy! Warto zastanowić się nad dłuższą, bardziej urozmaiconą grą wstępną. Nie zaszkodzi również poszukiwanie nowych pozycji i odkrywanie fantazji naszego partnera, czy partnerki! Najważniejsza jest tu szczerość i komunikacja własnych potrzeb!

Wiele par decyduje się na wprowadzenie gadżetów erotycznych do pożycia seksualnego. Wibrator dla kobiet jest na początek idealnym akcesorium, który urozmaici nieco zbliżenia. Użyty w grze wstępnej, czy podczas seksu, znacznie podniesie satysfakcję, zwłaszcza u pań!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *