Jakie są rodzaje wkładek do butów?

Podstawą komfortu i wygody na co dzień nie tylko są odpowiednie buty, ale również właściwie dobrane wkładki. Dlatego też warto dopasować wkładki odpowiednie do swoich preferencji i rodzaju stopy. Nieodpowiednio dobrane mogą powodować dyskomfort podczas chodzenia, a nawet niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Właśnie dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór i zapoznać się z ich rodzajami.

Jakie są rodzaje wkładek do butów?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wkładek profilaktycznych oraz zdrowotnych. Możemy je zakupić w większości sklepów obuwniczych oraz w sklepach internetowych. Jeżeli nie lubisz przepłacać, to warto również sprawdzić oferty internetowych hurtowni butów, ponieważ często zdarzają się ciekawe wyprzedaże. Możemy tam zaopatrzyć się zarówno w dobrej jakości obuwie, jak i wkładki do butów.

Jeśli chodzi o damskie obuwie na wysokich obcasach, to tego typu butów najlepiej sprawdzają się wkładki żelowe. Innym rodzajem wkładek profilaktycznych są wkładki wypełniające, czyli takie, które uzupełniają pustą przestrzeń w bucie. Dlatego, jeżeli Twoje obuwie jest nieco za duże i obawiasz się otarcia stopy, to warto sięgnąć właśnie po te specyficzne wkładki.

Kolejnym rodzajem są wkładki podwyższające. Jest to dobre i dyskretne rozwiązanie, w szczególności dla niewysokich mężczyzn, którzy chcą dodać sobie kilka centymetrów wzrostu. Natomiast, jeśli masz problemy zdrowotne, to należy skorzystać z konsultacji lekarskiej i zdecydować się na odpowiednie wkładki ortopedyczne.

Zastanawiając się nad wyborem wkładek, możesz również zamówić wkładki robione na miarę. Naturalnie takie rozwiązanie wiąże się z większymi kosztami, ale gwarantuje idealne dopasowanie do Twoich stóp. Niestety źle dopasowane wkładki lub absolutny ich brak, może wpłynąć na nieodpowiednie stawianie stóp podczas chodzenia i tym samym doprowadzić do bolesnych dolegliwości kolan oraz bioder. Jeśli długo trwa taki sposób chodzenia, to może ten fakt również wpłynąć na skrzywienie kręgosłupa. Decydując się na zakup wkładek do butów, nie warto kierować się niską ceną, tylko należy postawić na zdrowie i wybrać wkładki, które są najlepiej dopasowane do naszych stóp.

Upraszczając to wkładki do butów ze względu na różne funkcje, dzielą się na wkładki profilaktyczne i wkładki zdrowotne. Wkładki profilaktyczne głównie odpowiedzialne są za komfort użytkowania. Natomiast zadaniem wkładek zdrowotnych jest korygowanie wad postawy i różnych schorzeń stóp. Dlatego też należy zasięgnąć opinii specjalisty, ponieważ w zależności od dolegliwości, lekarz powinien zalecić odpowiedni rodzaj wkładek ortopedycznych.

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *