Jakie są najlepsze książki – kryminały? 5 obowiązkowych pozycji  

Tajemnice do rozwikłania, skomplikowane zagadki i dreszczyk emocji. To jest to! Wie o tym każdy miłośnik kryminałów. Jesteś pochłaniaczem kryminalnych historii, czy dopiero sięgasz po pierwszą powieść kryminalną?

Przedstawiamy nasz ranking pięciu najlepszych kryminałów. Jeśli jeszcze wcześniej nie sięgnąłeś po te pozycje, czas to nadrobić!

„Żmijowisko” Wojciech Chmielarz

Tytułowe „Żmijowisko” to niewielka wieś, położona wśród jezior i lasów. To właśnie w tych okolicznościach toczy się akcja książki. Grupa przyjaciół, trzydziestolatków wraz ze swoimi rodzinami, wybiera się wspólnie, co roku na wakacje do Żmijowiska. Wypoczynkowi i odreagowywaniu stresu towarzyszą alkohol i narkotyki. Jedna z imprez staje się niebezpieczna, z uwagi na to, że ktoś zaczyna topić inną osobę. To sprawia, że powstaje kłótnia, a na jaw wychodzą dawno skrywane urazy oraz różne pretensje. Co więcej, znika córka jednej z par, której nie udaje się odnaleźć. Po upływie roku, w to miejsce ponownie wraca ojciec zaginionej dziewczyny… I co dzieje się dalej? Tego oczywiście nie zdradzimy, bo nie możemy odebrać Wam tego, co w samym czytaniu takich historii jest najbardziej fascynujące. 

 „Fabrykantka aniołków” Camilla Lackberg

Na małej wyspie, podczas świąt wielkanocnych, bez śladu znika rodzina, spośród której zostaje tylko roczna córka. Po latach, już jako dorosła kobieta, wraca ona na wyspę. W to miejsce wybrała się razem z mężem, po tragicznej śmierci ich synka. Chcąc otrząsnąć się po tych wydarzeniach, postanawia w tym miejscu wyremontować i otworzyć stary ośrodek kolonijny. Spokój wcale nie trwa długo, bo małżonkowie giną w pożarze. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze odnalezienie starych śladów krwi w jadalni. Jakie będzie zakończenie całej sprawy? 

„Motylek” Katarzyna Puzyńska

W jednej ze wsi położonych na Mazurach znalezione zostaje ciało zakonnicy. Początkowe podejrzenia, dotyczące tego, że potrącił ją samochód, szybko zostają rozwiane. Kobieta została bowiem zabita, a następnie sprawca upozorował wypadek. Po kilku dniach, inna kobieta, jednak w żaden sposób nie powiązana z ofiarą, także ginie. Podczas dochodzenia prowadzonego przez policje, na jaw wychodzą mroczne tajemnice zakonnicy. Do czego to wszystko doprowadzi?

 „Behawiorysta” Remigiusz Mróz

Wszystkim fanom kryminalnych powieści, tego Pana, zdecydowanie nie trzeba przedstawiać. Nie mogliśmy zdecydować się na jeden tytuł tego autora, dlatego przedstawimy Wam dwie nasze propozycje z cyklu „Gerard Edling”. „Behawiorysta” to nie da się ukryć przerażająca historia, w której zamachowiec zajmuje przedszkole, a zakładnikami stają się znajdujące się tam dzieci oraz wychowawcy. Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań, a co więcej w Internecie pojawia się transmisja na żywo z wydarzeń mających miejsce w przedszkolu. Policja, prosi więc o pomoc Gerarda Edlinga, który wcześniej został dyscyplinarnie zwolniony. Specjalizuje się on jednak w temacie komunikacji niewerbalnej i świetnie rozwiązuje powierzane mu sprawy. Czy w tym przypadku będzie tak samo?

„Iluzjonista” Remigiusz Mróz 

To drugi tom z cyklu „Gerard Edling”. Bohater ten prowadził wcześniej śledztwo dotyczące serii zagadkowych zabójstw. Tytułowy „Iluzjonista” to właśnie zabójca, który dopuścił się tej zbrodni. Nazwano go tak z racji tego, że ich rozwikłanie były trudne, a ich sprawca tak manewrował dowodami, że wskazywały one na to, że inna osoba dopuszczała się morderstwa. Jedynym łączącym te wszystkie zbrodnie elementem był znak zapytania wypalony na skórze ofiar. Po ponad 30 latach pojawiają się okoliczności, które sugerują powrót do sprawy. Bowiem na jednym z kąpielisk zostaje znalezione ciało, z podpisem Iluzjonisty, a dodatkowo sposób działania mordercy bardzo przypomina ten sprzed 30 lat. Jak zostanie wyjaśniona ta sprawa? Zostawiamy Was z tym pytaniem…

Oto nasze zestawienie 5 obowiązkowych pozycji kryminalnych.

A Wy, macie jakieś ulubione tytuły, które zmroziły Wam krew w żyłach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *