Jakie perfumy będą modne w 2022? Poznaj kultowe marki i zapachy

Na rynku dostępna jest tak wiele rodzajów pachnideł, że może być ciężko się zdecydować, jaki zapach wybrać. Dodatkowo, producenci cały czas dodają do swoich portfolio nowe produkty, a coraz więcej znanych osób decyduje się na stworzenie unikalnego zapachu, sygnowanego ich marką osobistą. Żeby wejść w nadchodzący 2022 rok w odpowiednim tonie, warto zdecydować się na nowych zapach, który podkreśli naszą osobowość i cele na kolejne 365 dni. Jeśli zależy nam na odświeżeniu swojego wizerunku, poza zmianą poszczególnych elementów garderoby, powinniśmy pomyśleć również o wyborze nowego, modnego zapachu.

Słodkie i intensywne perfumy

Perfumy o słodkich nutach są jednymi z najbardziej modnych zapachów wśród kobiet. Mają wiele zwolenniczek w przeróżnych grupach wiekowych — od najmłodszych do najstarszych. Potrafią być bardzo uwodzicielskie, wieczorowe, ale również energetyzujące i optymistyczne. Kojarzą się z radością, pełnią lata, słodkimi deserami i miłością. Takie kompozycje składają się zazwyczaj ze słodkich owoców takich jak gruszka, truskawka, brzoskwinia czy ananasa, upajających nut lilii, jaśminu czy drzewa sandałowego, a także deserów takich jak pralin, czekolady czy karmelu. Przykładem mogą być perfumy Jean Paul Gaultier Scandal A Paris dostępne na tagomago.pl/collections/jean-paul-gaultier, w skład których wchodzą nuty gruszki, jaśminu i miodu. Pasują do odważnych, śmiałych kobiet, które nie boją się wyzwań. Używając tego zapachu, na pewno odniesiesz wiele sukcesów w nowym roku!

Jak wybrać odpowiednie dla siebie perfumy?

Znalezienie dla siebie charakterystycznego zapachu nie jest prostym zadaniem. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać nową buteleczkę do swojej kolekcji, czy chcesz znaleźć swój nowy stały aromat, powinnaś podejść do tego zadania rozważnie. Perfumy zamknięte są w przeróżnych pięknych buteleczkach. Wyglądają zachwycająco na półce i dodają uroku łazience lub toaletce. Jednak to, że dobrze wyglądają, nie oznacza jeszcze, że pachną tak samo ładnie.

Kluczowe tutaj jest dobranie samego zapachu do naszej osobowości. Czynnik, który należy gównie pod uwagę przy wyborze nowych perfum to nuty w nich występujące. W najmodniejszych w ostatnim czasie perfumach są to nuty kwiatowe lub owocowe z przeróżnymi dodatkowymi komponentami, np. dynią, cynamonem, wanilią lub różnymi przyprawami. Warto wziąć pod uwagę również sezon, na który się zaopatrujemy. Możemy zdecydować się na neutralne pachnidła całoroczne lub na nuty sezonowe. Zimą modne są zapachy sosny i wanilii, wiosną — kwiatów, latem — owoców, a natomiast jesienią — przypraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *