Jaki zimowy sport jest najbardziej trendy? 

Od kilku lat zima w Polsce zaskakuje. Jest dosyć ciepło i prawie nie pada śnieg. W ferie dzieci nie zjeżdżają na sankach z górek. Na szczęście masowo powstają lodowiska, można więc ćwiczyć do woli jazdę na nartach. W górach stoki są dośnieżane, przez co można jeździć na nartach i desce snowboardowej. 

Narciarstwo

Jazda na nartach zawsze była trendy i pewnie taka już zostanie. Narciarstwo rządzi się swoimi prawami, trochę jak tenis. Samo skompletowanie stroju i sprzętu jest już dość ekskluzywne – oczywiście, można korzystać z wypożyczalni nart, ale własny kask i gogle to obowiązek. Kolejki do wyciągów, karnety do zagranicznych stoków i piękne widoki – jest o czym rozmawiać. W dodatku narciarstwo pozwala na sporą dawkę indywidualizmu, nie da się jeździć na nartach i jednocześnie gadać z grupą znajomych – to można robić dopiero w czasie przerwy, najlepiej przy aromatycznym i rozgrzewającym grzańcu. 

Snowboard

Snowboard to wyższa szkoła jazdy. Można powiedzieć, że jest ostatnim stopniem wtajemniczenia w sporty uprawiane na stoku. Na początku są narty, potem jazda na nartach bez kijków, a potem właśnie jazda na desce. Podobno istnieją osoby, które nigdy nie jeździły na nartach i bardzo szybko nauczyły się jeździć na desce – ale podobno gdzieś na świecie żyją także krasnoludki… 

Łyżwiarstwo

Dzięki modzie na miejskie lodowiska, jazda na łyżwach znowu stała się popularna i dostępna. Coraz częściej można skorzystać z całkiem sporej powierzchni sztucznego lodowiska w galeriach handlowych. Na łyżwach jeżdżą maluchy (zaprojektowano śmieszne pingwinki ułatwiające naukę jazdy), nastolatki oraz 40- i 60-latkowie. Jazda na nartach to także piruety i poskoki. Co ciekawe, nie jest wymagany szczególny strój sportowy. 

Małyszomania

Wśród trendów na sporty narciarskie, które chętniej oglądamy niż uprawiamy, znajdują się także skoki narciarskie. Polacy są ekspertami od skoczni narciarskich i wiatru panującego przed skokiem oraz perfekcyjnie pamiętamy wyniki Pucharu Świata z poprzednich lat. Turniej Czterech Skoczni to nasza narodowa atrakcja i aktywność sportowa w zimowe weekendy. Wszystko dzięki Adamowi Małyszowi i popularnej „małyszomanii”, która swego czasu opanowała całą Polskę. Od morza do Tatr, wszyscy kibicowaliśmy Małyszowi. Dziś trzymamy kciuki za Piotra Żyłę.

Morsowanie

Morsowanie jest nie tylko trendy, ale także zdrowe. Najczęściej praktykuje się je w grupie, polega na krótkim zanurzaniu w jeziorze, rzece lub morzu – co ważne: zimnym! Sezon na morsowanie zaczyna się jesienią i trwa do wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *