Jak zarabiać na tiktoku? – 10 pomysłów, poradnik

Można śmiało powiedzieć, że TikTok odcisnął trwały ślad w mediach społecznościowych. Z 800 milionami aktywnych użytkowników na całym świecie, TikTok cieszy się szalonym wzrostem popularności.

W przeciwieństwie do Instagrama TikTok posiada nieco bardziej wyrozumiały algorytm. Użytkownicy z bardzo angażującymi treściami są często nagradzani gigantycznymi liczbami ilości wyświetleń i obserwujących. Oczywiście oznacza to, że TikTok staje się również obiecującą platformą do zarabiania pieniędzy w Internecie. TikTok przerodził się w prawdziwą gorączką złota. Najbardziej znani influencerzy na świecie zarabiają nawet 50 tys. $ za JEDEN post sponsorowany. Więc jeśli pytasz, czy możesz zarabiać na TikTok, odpowiedź brzmi – TAK! Co więcej, nie musisz posiadać wielotysięcznej publiczności. Wystarczy niewielkie grono oddanych fanów, którzy chętnie kupią to, co zareklamujesz. 

Doradztwo

Jeśli wiesz dokładnie, jak rozwijać konto lub planujesz się uczyć, możesz sprzedać swoją wiedzę. Jest to świetna możliwość dla tych, którzy wiedzą, jak utworzyć konto „viralowe”, które na pierwszy rzut oka takiego nie przypomina. Wyobraź sobie, że jest mnóstwo ludzi, którzy chcą stworzyć dochodowe konto na TikTok. Jeśli potrafisz im w tym pomóc, to uczyń z tego źródło dochodu. Możesz udzielić porad dotyczących: rodzaju treści niezbędnej do stworzenia na danym koncie, harmonogramów publikowania, zdobywania obserwujących, wybierania niszy i opracowywania strategii.  

Posty sponsorowane

Posty sponsorowane to treści reklamowe publikowane przez influencerów, którzy dostają wynagrodzenie za promowanie marki. Instagram to prawdziwa mekka postów sponsorowanych. Jednak, jeśli zastanawiasz się, jak zarabiać na TikTok, dobrą wiadomością jest to, że możesz użyć tej samej techniki. Istnieje kilka sposobów znalezienia sponsorów. Najbardziej tradycyjnym sposobem jest samodzielne skontaktowanie się z odpowiednimi markami i przedstawienie oferty. To bardzo bezpośrednia metoda, która może wymagać odrobinę wysiłku i cierpliwości.

Innym sposobem na znalezienie sponsorów jest skorzystanie z agencji marketingowej, która może pomóc w znalezieniu reklamodawców.

Marketing afiliacyjny

Jeśli chcesz zarabiać na TikTok, marketing afiliacyjny będzie Twoim chlebem powszednim, gdyż jest to potężny sposób pasywnego dochodu w Internecie. Zanim przejdziemy do sedna, zdefiniujmy marketing afiliacyjny. Marketing afiliacyjny to prosta umowa między marką a influencerem, w której influencer promuje produkt i otrzymuje prowizję za każdą sprzedaż dokonaną za pomocą swojego linku afiliacyjnego. Twój link partnerski to unikalny adres URL używany do śledzenia sprzedaży. Linki możesz swobodnie umieszczać na TikTok, zachęcać swoich obserwatorów do kupna i czekać na zyski ze sprzedaży. 

Darowizny TikTok poprzez Live Stream

Ta opcja jest bardzo unikatowa i często kojarzona z TikTok, który to ma wbudowany sposób zarabiania na koncie. Użytkownicy mogą zarabiać prawdziwe pieniądze, transmitując na żywo na swojej platformie, znanej jako tantiemy strumieniowe. Jak to działa? Obserwatorzy mogą obdarowywać wirtualnymi prezentami innym użytkowników, którzy nagrywają filmy TikTok na żywo. Prezenty są kupowane w zamian za monety TikTok, pochodzące z tejże aplikacji. 

Promuj lokalne firmy

Wcześniej pisaliśmy o postach sponsorowanych, ale warto poruszyć bardzo konkretny sposób wykorzystania tej metody zarabiania pieniędzy. Małe, lokalne firmy wiedzą, jak ważne jest korzystanie z platform takich jak TikTok i Instagram, aby na bieżąco łączyć się z klientami. Co więcej, mniejsze firmy nie mają wystarczająco dużych zasięgów, dlatego korzystają z popularności użytkowników TikTok, którzy mogą zwrócić uwagę swoich obserwatorów na usługi danej marki. Ponadto aplikacja wykorzystuje geolokalizację do promowania lokalnych kont TikTok wśród użytkowników. Jeśli więc posiadasz konto niszowe, promowanie lokalnego biznesu wśród obserwujących daje tej firmie większą widoczność wśród ludzi z okolicy. Filmy na TikTok mają potencjał, aby dotrzeć do setek tysięcy lokalnych widzów, więc restauracje i firmy są skłonne zapłacić całkiem niezłą gażę.

Utwórz konta niszowe i sprzedawaj je

Jeśli uznasz, że masz talent do tworzenia treści wirusowych i gromadzenia obserwujących na TikTok, możesz śmiało zarabiać na tej umiejętności. Tworzenie i sprzedaż kont niszowych może być dochodowym biznesem, jeśli zrobisz to dobrze. Podobnie jak w przypadku każdego udanego przedsięwzięcia online, musisz zacząć od wybrania niszy.  Mówiąc niszę, mamy na myśli prawdziwą rzadkość wśród internetowych treści. Fitness czy gotowanie są zbyt ogólne i dają niewielkie możliwości wybicia się. Zamiast tego wybierz małą część dużego zagadnienia i zacznij tworzyć ukierunkowane treści. Przykład? Jeśli lubisz fitness, zawęź go do kulturystyki wegańskiej. Następnie musisz utworzyć wystarczającą ilość treści, która jest ciekawa i niebanalna. Korzystaj z popularnych hasztagów, duetów i innych narzędzi TikTok, które zwiększają zaangażowanie odbiorców.

Sprzedaż kursów, poradników i e-booków

Przyjrzyj się wielu popularnym influencerom zarówno na TikTok, jak i na Instagramie. Niemalże każdy z nim wydał książkę, e-book lub sprzedał kurs. Co więcej, wydawane treści nie są żadnym unikatem ani czymś, czego do tej pory nie było na rynku, a jednak ich obserwatorzy chętnie to kupują i często płacą bardzo pokaźne kwoty. Przechodząc do sedna, sprzedawanie swojej wiedzy to jeden z najlepszych sposobów pasywnego zarabiania na TikTok i innych platformach internetowych. 

Załóżmy, że masz specjalistyczną wiedzę w zakresie projektowania graficznego. Na TikTok możesz tworzyć krótkie klipy pokazujące Twoje umiejętności. W ten sposób wypromujesz swoje płatne kursy.

Jeśli chcesz zarabiać na tej wyjątkowej platformie, pomyśl o tym, na czym polegają Twoje umiejętności i zacznij właśnie od tego. Jeśli świetnie radzisz sobie z budowaniem popularnych kont, możesz je sprzedawać online. Możesz także zaoferować swoje usługi jako konsultant do spraw TikTok lub po prostu wykorzystać osobiste konto do celów zarobkowych. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, najlepszym rozwiązaniem jest marketing afiliacyjny. Wypróbuj metodę darowizn monet na żywo, to świetna zabawa i metoda na dodatkową gotówkę. Niezależnie od wybranej ścieżki, zarabianie pieniędzy w TikTok jest możliwe dzięki odpowiednio dobranej technice i prawdziwym umiejętnościom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *