Jak zrobić imprezę w domu?

My też wierzymy, że niedługo wszystko wróci do normy! Kiedy znowu zaczniemy żyć bez obostrzeń, zakazów i zachowywania zakazów, pojedziemy na urlop, będziemy siedzieć do późna w restauracji i pójdziemy na wielkie zakupy w galerii handlowej. Jednak najpierw zaprosimy znajomych na domówkę, jakiej jeszcze nie było! Dziś – trochę ku pokrzepieniu serc – dzielimy się z Wami 5 sprawdzonymi pomysłami na naprawdę udaną domówkę! 

Impreza tematyczna

Ponieważ ciężko jest oszacować moment, kiedy znowu będziemy mogli organizować spotkania i domówki, lepiej nie zastanawiać się nad okazją z kalendarza. Fajnie jest wspólnie obchodzić Dzień Czekolady i przebrać się za ulubioną pralinkę, jednak kto wie, jak rozwinie się sytuacja z koronawirusem do kwietnia przyszłego roku? Lepiej postawić na wątek tematyczny: impreza w stylu lat 80., domówka w tropikalnym klimacie, spotkanie licealistów. Już teraz możecie zbierać pomysły, bo one będą aktualne zawsze. Przypomnijcie sobie, czym zajadaliście się przed maturą, wyhaczcie promocję na słomki i balony z tukanami, wylicytujcie na allegro ortaliony dres albo różowe lajkry. 

Impreza dla graczy

Tak, można w końcu bezkarnie siedzieć obok siebie! I można grać bez końca w Monopol i Kolejkę! Możecie też pójść w tradycyjne karty: zaczynacie Piotrusiem, płynnie przechodzicie do Makao, a kończycie brydżem. Warunki gier możecie dopasowywać do siebie i swoich znajomych. Kto powiedział, że nie można grać w drużynach w Milionerów albo w Tabu?

Parapetówka

Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto w czasie pandemii nie zrobił remontu w domu! Na pewno znajdziecie nowy mebel w mieszkaniu, nowy wystrój salonu, wytapetową sypialnię albo na nowo urządzony przedpokój, który nie miał okazji być opitym! A jak wiadomo, opite dłużej wytrzymuje, lepiej się używa. Nie kuście losu, zróbcie parapetówkę!

Bistro (tu wpisz swoje imię) zaprasza

Tak dawno się nie widzieliście, że macie ochotę przygotować dziesięć popisowych dań, które do perfekcji opanowaliście. Rozumiemy to i dlatego uważamy, że impreza przy wspólnym biesiadowaniu jest super pomysłem! Zapytajcie tylko znajomych, czy przez ten czas nie zmieniły się ich preferencje kulinarne i na przykład, czy nadal jedzą mięso lub gluten.

impreza urodzinowa

Ponieważ nie trzymamy się kartek z kalendarza, to obchodzimy wszystkie zaległe urodziny! Jeden tort na tyle ludzi? O nie, trzeba zamówić kilka mniejszych! Kwestię prezentów można rozwiązać losowaniem – tak, jak robiło się z okazji Mikołajek w szkole. Możecie też ustalić limit kwoty, do której macie kupować prezenty. Przecież to i tak tylko pretekst do spotkania i pobycia razem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *