Jak zacząć ćwiczyć na siłowni?

Jeżeli czytasz ten tekst to właśnie otrzymałeś/łaś pierwszego ogromnego plusa. To znaczy, że nie ćwiczysz i nie masz aktywnego trybu życia a jednocześnie chcesz to zmienić i jesteś tego świadomy lub świadoma. To bardzo dobry początek. Pamiętaj, że nie od razu Kraków zbudowano. Niech to stare przysłowie przyświeca Ci przez kolejne pół roku.

Siłowania dla początkujących czyli podstawy podstaw.

Od czego zacząć? By zmienić swoje życie, figurę i samopoczucie?. Zacznij od wyboru optymalnej siłowni lub klubu fitness w okolicy. Niezależnie od stopnia Twojej kondycji aby ćwiczenia i aktywność fizyczna miała sens musisz to robić regularnie i minimum 2 razy w tygodniu. Dwa cykle ćwiczeń to absolutne minimum aby osiągnąć jakiekolwiek efekty i poprawić swoją kondycję.

Zakładając minimum czyli dwie wizyty w siłowni musisz wybrać taką, której lokalizacja jest dla Ciebie optymalna pod względem odległości od Twojego domu czy miejsca pracy. Nie ma sensu jechać na drugi koniec miasta aby ćwiczyć. Taka odległość sprawi, że stracisz dużo czasu a w konsekwencji możesz zrezygnować ze swojego ambitnego planu. Radzimy wybierać lokalizację siłowni oddalonej nie dalej niż 20 minut od domy bądź pracy. Na szczęście obecnie w praktycznie każdym mieście znajduje się kilka sieciowych siłowni i klubów fitnes. Znalezienie swojego miejsca nie będzie żadnym problemem!

Jak używać karty multisport, benefit?

. raz inne sposoby na obniżenie kosztów. Jeśli masz odrobinę szczęścia to Twój pracodawca oferuje karty typu multisport czy benefit. Te karty w zamian za niewielką miesięczną płatność ściąganą zwykle z wynagrodzenia pozwalają na dostęp do siłowni, basenów i innych miejsc w których poprawimy swoją kondycję. Takie karty nie tylko znacząco obniżają koszty korzystania z siłowni ale działają motywująco. Pozwalają również na integrowanie się z koleżankami i kolegami z pracy dzięki wspólnemu spędzaniu wolnego czasy. Jeżeli natomiast nie mamy możliwości posiadania takich kart to nic straconego!. Na sam początek naszej przygody z siłownią warto porównać oferty i ceny klubów fitness które na szczęście i w obecnych czasach dzięki konkurencji nie są specjalnie drogie.

Wiele siłowni chcąc przyciągnąć nowych klientów proponuje specjalne próbne, bezpłatne wejścia lub karnety na kilka wejść w preferencyjnych cenach. Warto zapoznać się z taką ofertą przetestować kilka siłownie, aż wybierzemy swoją ulubioną. Gdy wybierzemy już swoje miejsce na zmieni wart zapoznać się z karnetami i ofertą. Siłownie oferują całą masę zróżnicowanych abonamentów dzięki którym otrzymujemy limitowany lub nielimitowany dostęp do klubu, możliwość uczestniczenia w grupowych zajęciach czy pomoc instruktora.

Jak wybrać strój na siłownię?

Kiedy udało się nam już wybrać siłownie na której zamierzamy ćwiczyć kolejnym etapem jest wybór optymalnego, wygodnego i możliwie najbardziej uniwersalnego stroju. Wybór stroju jest niezwykle ważny bo wpływa na komfort naszych ćwiczeń a i więc ich efektywność. Zaczynając przygodę z siłownią nie ma co inwestować w drogą, markową odzież. Wprawdzie sklepy i reklamy kuszą pięknymi, modnymi i niestety drogimi braniami to naszym zdaniem lepiej zacząć od wersji bardziej ekonomicznej i możliwie najbardziej uniwersalnej. W przypadku gdy (odpukać) przestaniemy ćwiczyć nie zostaniemy z drogimi i nieprzydatnymi ubraniami. Polecamy wybierać tańsze ale dobrej jakości. Nasz ubiór musi być zawsze schludny i świeży. Na początek wystarczy nam przewiewna koszulka z krótkim rękawem, krótkie luźne spodenki, sportowe obuwie (najlepiej z białą podeszwą), skarpetki z froty oraz ręcznik. Na siłownie wybieramy się z plecakiem i ub raniami na przebranie, ręcznikiem, butelką wody niegazowanej i pozytywnym nastawieniem. Siłownia to nie rewia mody dlatego makijaż, szpilki czy długie paznokcie nie będą tam Waszymi sprzymierzeńcami.

Jak ćwiczyć na siłowni?

Wyposażeni w karnet lub kartę multisport tudzież benefit. Ubrani w odpowiednie, zwiewne i wygodne ubranie i butelkę wody możemy udać się do świątyni potu czyli naszej siłowni. Ćwiczenia zaczynamy zawsze od odpowiedniego nawodnienia się. Na siłowni nie należy ćwiczyć zaraz po obfitym posiłku i oczywiście pod wpływem alkoholu. Będąc pierwszy raz możemy poczuć się nieco zagubieni w gąszczu metalowego sprzętu i ćwiczących. Bez obaw. W każdej siłowni czuwa profesjonalny i pomocny zespół trenerów którego zadaniem jest odpowiednio wdrożyć nowe osoby i czuwać nad ich ćwiczeniami oraz bezpieczeństwem. Będziemy po fachową opieką i uzyskamy wiele praktycznych porad dotyczących ćwiczeń. Często pierwsze spotkanie polega na omówieniu celów, możliwości oraz oceny naszego zdrowia i predyspozycji. Na początek sugerujemy lżejsze ćwiczenia typu ,,cardio”. Nasze ciało musi przyzwyczaić się do aktywności dlatego warto zacząć od rozciągania czy biegania. Stopniowo wraz ze wzrostem naszych wydolności zwiększamy stopień trudności ćwiczeń oraz ich intensywność. Pamiętajmy, że sukces osiągniemy dopiero po kilku miesiącach regularnych ćwiczeń a same efekty nie pojawiają się od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *