Jak wybrać wygodne spodnie dresowe na zimę?

Kiedyś noszenie spodni dresowych kojarzyło się tylko z uprawianiem sportu. Dzisiaj dres ma dużo większe znaczenie i o wiele więcej zastosowań. Chodzimy w nim na spacery, na zakupy, do znajomych. Niekiedy wykorzystuje się go nawet w eleganckich stylizacjach. Jak zatem wybrać uniwersalne, wygodne spodnie dresowe, które sprawdzą się zimą?

Dobry, solidny materiał

Wybierając spodnie dresowe, kieruj się wysoką jakością materiału. Niekiedy w sklepach można trafić na dresy, które są kiepskiej jakości i praktycznie niszczą się po pierwszym praniu. Lepiej wybrać solidnego i zaufanego producenta. Godne polecenia się chociażby spodnie Champion. W ponad 60 procentach składają się z miękkiej i przyjemnej w dotyku bawełny, dzięki czemu możesz w pełni cieszyć się ich komfortowym noszeniem. Domieszka poliestru na poziomie 30 procent sprawia natomiast, że materiał nie rozciąga się, nie wypycha, nie odkształca, nie gniecie i jest bardziej wytrzymały.

Regulowana szerokość

Dużą zaletą spodni Champion i innych podobnych jest również regulowana szerokość. Dzięki temu możesz idealnie dobrać spodnie do swojej figury. To umożliwia ich wygodne noszenie. Spodnie w ten sposób nie zsuwają się, nie spadają, nie są zbyt ciasne, ani zbyt szerokie. Możesz zatem wykorzystać je zarówno podczas ćwiczeń na siłowni, niedzielnego spaceru po lesie, wieczornego oglądania filmu na kanapie, jak i podczas wyjścia z przyjaciółmi.

Pojemne kieszenie

Ważnym elementem dresu są również pojemne kieszenie. Szczególnie mężczyźni nie lubią nosić ze sobą dodatkowego bagażu. Szukają zatem spodni, których kieszenie pomieszczą zarówno portfel, telefon, jak i klucze do mieszkania. Dobierając spodnie dresowe, zwróć zatem uwagę zarówno na ułożenie kieszeni, jak i na jakość materiału, z którego zostały wykonane. Nie chcesz przecież, żeby jedno włożenie do nich kluczy narobiło niepotrzebnych dziur albo co gorsza, spowodowało, że zgubisz klucze i nie dostaniesz się do domu.

Pamiętaj o odpowiednim praniu i konserwacji

Jeżeli już kupisz swoje wymarzone spodnie marki Champion lub spodnie innych marek, pamiętaj o ich odpowiednim czyszczeniu i konserwacji. Z reguły w tym zakresie nie ma żadnych ograniczeń, co do prania ich w zwykłej pralce. Zwróć jednak uwagę, czy nie ustawiłeś zbyt wysokiej temperatury. Najczęściej z powodzeniem wystarczy 30 stopni. W ten sposób spodnie będą odświeżone, a jednocześnie nie ma ryzyka zniszczenia materiału. Jeżeli możesz, nie susz ich natomiast w suszarce bębnowej. Materiał lepiej będzie się zachowywał podczas tradycyjnego suszenia.

redakcja
redakcja
Artykuły: 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *