Jak wybrać dobry lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejsza metoda stylizacji paznokci. Wybierana jest przez kobiety chcące cieszyć się pięknymi i nienagannymi paznokciami przez długie tygodnie – efekt hybryd utrzymuje się bowiem nawet przez 4 tygodnie. Jednak to, ile faktycznie hybryda pozostanie na paznokciach i czy im nie zaszkodzi, zależy od jej jakości. Jak wybrać tą najlepszą?

Jakie są rodzaje lakierów hybrydowych?

Lakiery hybrydowe w drogeriach występują w kilku typach. Amatorki wykonujące manicure w domu sięgają zazwyczaj po lakiery jednofazowe, które składają się z bazy, utrwalacza i pigmentu kalorycznego. Oznacza to, że jedno pociągniecie, zapewnia pełne krycie, jednak chcąc uzyskać intensywniejszy kolor, warto nałożyć kilka warstw. Drugim typem hybrydy są lakiery dwufazowe. Wymagają one nałożenia na paznokcie bazy, a dopiero potem warstwy lakieru. Ostatnim typem emalii jest ta trzyfazowa, która wymaga zaaplikowania w pierwszej kolejności odtłuszczacza, bazy i dopiero koloru oraz utwardzacza. Wykonanie manicure lakierem trójfazowym jest czasochłonne, ale przekłada się to na trwałość stylizacji.

To, co łączy wszystkie te lakiery, jest konieczność utwardzania ich w lampie LED lub UV przez kilka sekund, lub minut. Należy o tym pamiętać, bowiem nieutwardzona hybryda pomarszczy się i będzie szybko odpryskiwać z płytki paznokcia.

Tani czy drogi lakier hybrydowy – jaki wybrać?

Lakiery hybrydowe dostępne są w różnych cenach. Nie są to jednak produkty, które mogą zrujnować domowy budżet. Zazwyczaj nie zapłacisz za nie więcej niż kilkanaście złotych. Wiele marek proponuje też ciekawe zestawy kilku, a nawet kilkunastu kolorów, dzięki którym można wykonać finezyjne zdobienia i dekoracje. Kupując lakier do paznokci, nie warto jednak sugerować się tylko ceną. Tanie lakiery hybrydowe, które znajdziesz na perfumeria.pl/collections/lakiery-hybrydowe, są bowiem równie dobre co te droższe, o ile mają odpowiednią konsystencje i są łatwe w aplikacji.

Czym wyróżnia się dobry lakier do hybryd?

Najważniejszą cechą dobrego lakieru hybrydowego jest konsystencja. Nie może być ona ani zbyt gęsta, ani zanadto wodnista. Właściwa konsystencja sprawi, że emalia będzie dobrze rozprowadzać się na paznokciach i nie spowoduje pojawiania się smug i zacieków na płytce. Lakier musi również dokładnie pokrywać płytkę i nie zalewać skórek – inaczej trwałość manicure będzie obniżona. O dobrym lakierze hybrydowym mówimy też, kiedy łatwo się on rozprowadza. Za to odpowiada pędzelek dołączony do buteleczki. Najlepszy to ten z gęstym i długim włoskiem, ale niezbyt sztywnym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *