Jak usunąć konto na FB? Poradnik krok po kroku

Jeśli nie ma Cię w mediach społecznościowych, to tak jakbyś nie istniał. Tego typu stwierdzenie funkcjonuje w mainstreamie od dawna. I jest w tym trochę prawdy. Tak naprawdę portale społecznościowe to potężne medium. Osoby, które aktywnie korzystają z Facebook przez ostatnie kilka lat mogły podziwiać rozwój ten platformy, jak też rozpocząć swoją przygodę z aplikacjami mobilnymi na telefon, zarówno z systemem Android, jak też iOS. Facebook to możliwość stałego kontaktu ze znajomymi, możliwość dodawania zdjęć, relacji, śledzenia niusów z ulubionych fanpage’y, ale również możliwość korzystania z Marketplace. Niektórzy jednak mają czasem przesyt tym zastrzykiem informacji. Nie bez powodu mówi się też o uzależnieniu od social media. Ale przecież uzależnić się można od wszystkiego. Czasem jednak, z wielu przyczyn, poszczególne osoby decydują się na usunięcie swojego konta na FB.

Dlaczego usuwamy konto na Facebooku?

Tak naprawdę powodów jest bardzo. I nie od razu musimy tutaj chodzić o trwałe usunięcie swojego profilu z mediów społecznościowych. Wiele osób decyduje się się dezaktywację swojego konta. Dzięki temu wszelkie informacje, jak utworzony profil, znajomi, których mamy na danym profilu, a również nasze zdjęcia, czy posty, będą w dalszym ciągu dostępne. Na czas dezaktywacji, podobnie jak nasz profil, pozostają one jednak niewidoczne dla pozostałych użytkowników.

Wiele osób po prostu decyduje się na wakacje od Facebooka. Wszystko dlatego, że portal ten można scrollować godzinami, śledzić komentarze pod postami, jak też same posty, a niektórzy chcą po prostu od tego odpocząć, czy nabrać dystansu do pewnych tematów.

Z uwagi, iż Facebook skupia wokół siebie miliardy użytkowników, nie było się również bez swego rodzaju afer. Jedna z nich miała dotyczyć przekazywania danych osobistych użytkowników firmie zewnętrznej. Z uwagi, iż profil na FB można uzupełnić o wiele szczegółowych informacji, które dotyczą nie tylko imienia i nazwiska, czy daty urodzin, ale także hobby, ścieżki edukacji i kariery zawodowej, ulubionych twórców, poglądów politycznych i tak dalej, niektóre osoby czują się po prostu infiltrowane. Boją się również, że informacje na ich temat zostaną przekazane innym podmiotom.

Niektórzy mają po prostu dość wizerunków piękna, czy modeli zachowania, które media społecznościowe kreują. Wolą skupić się na prawdziwym życiu, nie tym internetowym, które jest tylko namiastką i często też „fotomontażem”.

Usuwanie konta FB na stałe – krok po kroku

Podpowiadamy, jak usunąć konto na fb na stałe. Jednocześnie sugerujemy, że decyzję taką, mimo wszystko, warto przemyśleć. W przypadku wielu kont nie chodzi tak naprawdę o zdjęcia, czy posty, które można zapisać na komputerze przed ich usunięciem, ale przede wszystkim o to, że przez wiele lat Facebook pomagał łączyć się z różnymi grupami znajomych. Trwałe usunięcie naszego konta sprawi, że utracimy też tego rodzaju kontakty. Warto na początek po prostu dezaktywować konto, a następnie, w komfortowym dla nas czasie, znowu je aktywować.

Jeśli jednak ktoś jest pewny swojej decyzji, przedstawiamy sposób, w jaki można usunąć konto na FB.

W górnym, prawym rogu ekranu klikamy na strzałkę, która znajduje się obok powiadomień. Następnie wybieramy opcję „Ustawienia i prywatność” a dalej „Ustawienia”. Kolejna opcja, którą należy wybrać to „Twoje ustawienia na Facebooku”. Tutaj możemy wybrać „Dezaktywacja i usunięcie”. Kolejny krok to wybór opcji „Usuń konto na stałe”, a dalej „Przejdź do usuwania konta”. I teraz już tylko jeden krok dzieli nas od tego, by na stałe usunąć nasz profil na Facebooku. Gotowy? Zdecydowany. Ok. Wystarczy kliknąć „Usuń konto”. Całą procedurę potwierdzamy hasłem do naszego profilu i gdy potwierdzimy chęć usunięcia konta, bum, Pan Zuckerberg robi się na moment smutny, a my trafiamy na główną stronę Facebook, gdzie możemy (już nie) zalogować się lub utworzyć nowe konto.

Tymczasowe usuwanie konta – krok po kroku

Dezaktywacja naszego konta na FB przebiega w sposób podobny, co do jego usunięcia. Całą procedurę inicjujemy w ten sam sposób:

  • Wybierz strzałkę obok powiadomień a następnie „Ustawienia i prywatność”

  • Wejdź w „Ustawienia”

  • Następnie wybieramy opcję „Twoje informacje na Facebook”

  • Tutaj mamy opcję „Dezaktywacja i usunięcie”

  • W tym przypadku wybieramy „Przejdź do dezaktywacji konta”

  • Całość zatwierdzamy poprzez wpisanie naszego hasła do profilu na FB

Oczywiście, konto możemy aktywować w dowolnym momencie

Czy można usunąć konto na FB przy pomocy telefonu?

Jeśli ktoś zastanawia się jak usunąć konto na fb przy pomocy telefonu, śpieszymy wytłumaczyć. Oczywiście, że jest to możliwe. W przypadku aplikacji mobilnej cały proces przebiega praktycznie w ten sam sposób. W końcu aplikacja mobilna działa w ten sam sposób, co Facebook w przeglądarce. Trudno oczekiwać, by były tutaj jakieś różnice w funkcjonalności samej apki. Aby usunąć konto na FB z poziomu aplikacji mobilnej, w pierwszej kolejności musimy się do niej zalogować. Następnie wybieramy ikonkę menu (są to trzy poziome kreski z prawej strony). Tutaj możemy wejść w „Ustawienia i prywatność”. Na tym poziomie możemy skorzystać z opcji „Własność konta i kontrola”. Następnie wybieramy opcję „Dezaktywacja konta i usunięcie”. W zależności od tego, czy chcemy tylko dezaktywować nasz profil, czy usunąć go całkowicie, wybieramy dezaktywację lub trwałe usunięcie profilu. Całość zatwierdzamy jeszcze hasłem i gotowe.

Przywracanie konta na FB – jak to zrobić?

Wiemy już, jak usunąć konto na FB. Pozostaje odpowiedzieć, w jaki sposób możemy odzyskać dostęp do naszego profilu. Usunięcie konta można anulować w przeciągu 30 dniu pod podjęcia całej procedury. Mowa tutaj o trwałym usunięciu konta. Po 30 dniach nie będzie już takiej możliwości. Aby to zrobić wystarczy zalogować się do swojego profilu poprzez wprowadzenie adresu e-mail oraz hasła, a następnie wybór opcji „Anuluj usunięcie konta”. I po wszystkim.

Jeśli natomiast dezaktywowaliśmy nasze konto, jego ponowną aktywację przeprowadzamy w ten sam sposób, czyli poprzez zalogowanie się do swojego profilu.

Autor: Jakub Tomkiewicz, Redaktor Naczelny portalu vaxy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *