Jak szybko znaleźć pracę za granicą dla studenta?

Zbliżające się wielkimi krokami wakacje studenckie sprawiają, że wielu żaków poszukuje sezonowej pracy. Zatrudnienie na wakacje ma pomóc im zgromadzić środki na kolejny semestr studiów, dlatego ważne jest, aby było dobrze płatne. Kierując się tym kryterium, wielu studentów decyduje się na wyjazd za granicę. Niektórzy żacy zatrudnienia za granicą szukali już od dawna, inni pracodawcy szukają na ostatnią chwilę. Gdzie szukać pracy za granicą, jeśli zależy ci na czasie?

Praca przy zbiorach dla studentów

Najszybciej studenci i uczniowie pracę za granicą znajdą przy zbiorach. Oferty tego typu zatrudnienia pojawiają się na wielu portalach. W lipcu i sierpniu przede wszystkim wyjechać można do Francji, Holandii, Szwajcarii, Niemczech. Pracodawcy z tych krajów szukają pracowników do zbiorów winogron, borówek, truskawek, jabłek, czereśni, wiśni, śliwek, warzyw, pracy w szklarni, sortowania tytoniu, ścinaniu kwiatów. Proponują oni zatrudnienie na okres od 2 tygodni do 3 miesięcy.

Praca w opiece dla studentów

W Niemczech na okres wakacji potrzebni są nie tylko pracownicy do zbiorów, ale i do opieki. Jest to duża szansa dla studentów takich kierunków jak medycyna, fizjoterapia, psychologia, ochrona zdrowia, edukacja wczesnoprzedszkolna czy szkolna. Niemieccy pracodawcy szukają zarówno osób, które podejmą się opieki nad osobami starszymi, jak i dziećmi. Sezonowa praca dla opiekunek w Niemczech czeka na opieka.felizajob.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek-osob-starszych/. Zazwyczaj jest ona zatrudnieniem na zastępstwo za opiekunkę, która wyjeżdża na urlop do kraju. Okres zatrudnienia to od 2 tygodni do miesiąca, a nawet dłużej. Plusem takiego zatrudnienia są nie tylko wysokie zarobki, ale także możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego.

 

Gdzie szybko znaleźć zatrudnienie za granicą?

Ofert pracy za granicą czy to przy zbiorach, czy w opiece nie brakuje. Bez problemu można odnaleźć je na licznych portalach internetowych, a nawet na grupach w mediach społecznościowych. Niestety nie wszystkie oferty są uczciwe, a nawet prawdziwe. Weryfikowanie ich i szukanie pracy, której warunki nam odpowiadają, bywa czasochłonne i męczące, szczególnie przy jednoczesnej nauce do letnich egzaminów. O wiele lepszym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z pomocy agencji pośrednictwa pracy. Na jej stronach można znaleźć wiele starannie wyselekcjonowanych i sprawdzonych ogłoszeń. Plusem skorzystania z agencji pracy jest też pomoc na każdym etapie procesu zatrudnienia m.in. przy zawieraniu umowy, tłumaczeniach, szukaniu zakwaterowania czy transporcie na miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *