Jak spędzić święta w domu i nie zwariować?

Najdziwniejsza wersja świąt przed nami! Z ograniczeniami, obostrzeniami, bez tradycyjnych tłumnych spotkań rodzinnych. W te święta jesteśmy zdani na naszych najbliższych. 

Z rodziną pracujemy (zdalnie), z rodziną odrabiamy lekcje (też zdalnie), robimy zakupy (również zdalnie) i to właśnie z rodziną spędzamy czas wolny. Przebywamy ze sobą całymi dniami, nawet jeśli wymawiamy się home office lub e-lekcjami, ciągle jesteśmy razem. A teraz mamy spędzić ze sobą świąteczny czas – tym razem nie możemy uciec do swojego pokoju, wszyscy będziemy w jednym pomieszczeniu, przy jednym stole. Też zastanawiacie się, jak spędzić święta w domu i nie zwariować?

Zawieście broń

Jeśli należycie do tych osób, które mimo wielkiej miłości, maj się już po prostu dosyć i na każdym kroku się kłócicie – chociaż na czas świąt, zawieście broń. Ustalcie, że jeszcze przez kwadrans przerzucacie się argumentami, a potem zawieście broń. 

Musicie zdać sobie sprawę, że spędzicie 3 dni dalej-znowu razem, więc warto zadbać o atmosferę. 

Moja prawda jest najprawdziwsza

W czasie świąt przyjmijcie zasadę, że nie rozmawiacie na tematy, które Was różnią. I nie chodzi tu tylko o politykę! Inne podejście do życia, szczepionek, sposób wychowania dzieci, metody odpoczywania albo sposoby na najlepszy rosół. Zapomnijcie, że istnieją takie wątki i skutecznie je pomijajcie. A jeśli już ktoś poruszy ten temat, udawajcie, że nie słyszycie pytania! 

Zorganizujcie te święta wspólnie

Przygotowania do tych dziwnych świąt zacznijcie od rozdzielenia obowiązków. Każdemu według chęci i możliwości. Wtedy unikniecie sytuacji, że przy stole część z Was będzie ze zmęczenia zasypiać nad barszczem, a druga strona stołu będzie się zastanawiać, o co chodzi. 

Razem sprzątajcie i gotujcie. To także doskonały sposób na to, by oswoić się ze swoją obecnością.

Spędźcie ten czas inaczej

Jeśli dotychczas Wasze święta oznaczały biesiadowanie przy stole do samej pasterki, w tym roku zróbcie je inaczej. Zagrajcie wspólnie w grę towarzyską lub obejrzyjcie razem film. Najlepiej świąteczny albo komedię. Nie tylko miło spędzicie wspólnie czas, ale także razem się pośmiejecie. 

Bawcie się gotowaniem, sprzątaniem i całą radosną, dziwną atmosferą. Jeśli wszyscy nie lubicie sernika, na świąteczny deser przygotujcie szarlotkę. 

Inna perspektywa

Jeśli podejdziecie do świąt inaczej niż zwykle, z innym nastawieniem, zapewniamy Was, że będzie to dobrze spędzony okres w roku. Przypomnijcie sobie, że jesteście rodziną: lubicie się, kochacie oraz i jesteście sobie najbliżsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *