Jak schudnąć w 30 dni? Poznaj skuteczne sposoby

Nowy Rok, odliczanie do wesela albo wymarzonego urlopu… Decyzja podjęta, odchudzasz się. Jak schudnąć w krótkim czasie? Co robić, by w ciągu 30 dni zobaczyć efekty odchudzania? Sprawdźcie nasz poradnik. 

Dieta zaczyna się w głowie

Zabrzmi to, jak banał, ale to potwierdzi to każdy dietetyk, trener oraz lekarz. Dieta zaczyna się w głowie. Nie można przez pół roku być na diecie, a drugie pół jeść bez limitu – to nie tylko zniweczy efekty odchudzania, ale także spowoduje, że kilogramy wrócą z nawiązką. Dieta to styl życia, zatem rozpoczynając dietę, trzeba zmienić swoje podejście do jedzenia, aktywności sportowej oraz decyzji zakupowych. 

30 dni odchudzania – czy to ma sens? 

Tak ma! W 30 dni można schudnąć. Zacznij od jedzenia pożywnych śniadań. Ten pierwszy posiłek w ciągu dnia powinien być zjedzony w ciągu pół godziny od wstania z łóżka. Zapomnij o drożdżówkach i kawie – postaw na owsianki, jajka, warzywa i zieloną herbatę lub wodę. W ciągu miesiąca wyrobisz w sobie nawyk zjadania śniadania, a to wpłynie na Twój metabolizm. 

Drugie śniadanie przygotuj w domu

Po około 3 godzinach od zjedzenia śniadania, zaczynamy odczuwać lekki głód. To jeszcze nie jest czas na obiad. Wybierz porcję owoców, szejka owocowo-warzywnego, lub humus z waflami ryżowymi. Pamiętaj też o piciu wody. 

Obiady na diecie – co jeść?

Jeśli chcesz schudnąć w ciągu 30 dni, na obiady wybieraj pożywne zupy bez zasmażek i śmietany. Zupy mogą mieć formę kremów – dosypuj wtedy do nich chrupiące pestki dyni lub słonecznika albo posiekane orzechy włoskie. Zupy nie tylko zaspokoją głód, ale także rozgrzeją organizm i dostarczą mu potrzebnych witamin. 

Ogranicz kalorie w drugiej części dnia

Będąc na diecie, trzeba pamiętać o tym, że druga część dnia powinna opierać się na lekkich posiłkach, które nie będą nas wieczorami obciążać. Na kolację możesz zjadać sałatki bez sosów i dipów – postaw na jogurty, zdrowe oleje oraz musztardę. Do sałat dodawaj grillowane mięso lub ryby. Możesz wspierać się koktajlami białkowymi, jeśli czujesz głód. 

Spaceruj, biegaj, ćwicz, aby poczuć się lekko

Nie da się schudnąć bez aktywności fizycznej. Zrezygnuj z jeżdżenia windą, wychodź na dłuższe spacery z psem, zostaw samochód pod domem, kiedy musisz iść na zakupy. Jeśli lubisz, zapisz się na siłownię i skorzystaj z dostępnej oferty treningów – nic tak nie motywuje, jak poczucie grupy dążącej do osiągnięcia wspólnego celu. Nie rezygnuj z wody – pij ją ciągle. Ogranicz słodkie napoje, pij maksymalnie 2 filiżanki kawy dziennie. Wysypiaj się i bądź pozytywnie nastawiony do życia. Sukces w odchudzaniu jest bliski! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *