Jak przygotować przedpokój na zbliżające się Święta?

Święta za pasem, a Ty wciąż nie jesteś pewna jak w tym roku udekorować własne cztery kąty? Czy postawić raczej na styl „na bogato”, minimalizm rodem ze Skandynawii, a może na naturalne dekoracje?

Świąteczną dekorację domu warto zacząć już od wejścia.

Jeśli chcesz, by w Twoim domu już od wejścia było czuć wyjątkową, magiczną atmosferę Świąt zadbaj o piękny przedpokój. Dzięki podkreślającej charakter tego wyjątkowego okresu dekoracji sprawisz, że Twoi najbliżsi oraz odwiedzający Cię goście poczują przytulny i kojący klimat, który jeszcze bardziej pozwoli im się relaksować oraz cieszyć świątecznymi chwilami.

Świąteczna aranżacja wnętrz wcale nie jest taka trudna – sprawdź w poniższym artykule jak za pomocą prostych trików możesz całkiem odmienić własne cztery kąty!

Świąteczna aranżacja przedpokoju

Myślisz, że wprowadzenie klimatu Świąt do wnętrza będzie kosztowało Cię miliony? Nic bardziej mylnego! Planując dekorację warto przede wszystkim wybrać jeden, obecny w całym wnętrzu jej charakter – jeśli więc np. cenisz minimalizm pamiętaj, by był on obecny w całym domu. Gdy obierzesz już odpowiedni kurs na charakter świątecznej aranżacji, pora na wprowadzenie w życie kilku naszych wskazówek.

Drobne zmiany, zauważalny efekt

Masz w przedpokoju białą szafkę na buty ze schowkiem? Wspaniale! Dzięki tak kosmetycznej odmianie jak chociażby zmiana obić na poduszkach ławy na te bardziej w świątecznym klimacie np. w kolorze głębokiej czerwieni, zieleni bądź we wzór płatków śniegu lub świątecznych ornamentów już wprowadzisz do wnętrza zupełnie inny klimat.

W kącie Twojego przedpokoju stoi wydawałoby się prosty, klasyczny wieszak na płaszcze i kurtki? Potencjał dekoracji czarnego, białego lub srebrnego wieszaka jest nieskończony – możesz opleść go świątecznymi girlandami, łańcuchami bądź świątecznymi lampkami w odcieniach złota, srebra lub czerwieni.

Jak dodać drewnianym meblom świątecznego klimatu?

W Twoim przedpokoju dominują meble z drewna – wysokie przesuwane szafy na płaszcze i ubrania, lustro w szlachetnej drewnianej ramie? Tego typu wystrój przedpokoju zawsze pięknie łączy się z tradycyjnymi ozdobami takimi jak np. okrągły wieniec z gałązek świerku ozdobiony kolorowymi bombkami i kokardkami, złotymi dzwonkami, figurkami, czy sznurami lampek które dodatkowo pięknie oświetlą duże lustro i wprowadzą do wnętrza nieco tajemniczości.

Jeśli w Twoim przedpokoju znalazło się także miejsce dla eleganckiej toaletki,bądź garderoby z lustrem, to masz jeszcze większe pole do popisu!

Możesz im dodać świątecznego ducha dekorując je łańcuchami wyglądem przypominającymi igiełki drzew iglastych, które ozdobione są szyszkami i sztucznymi owocami żurawiny lub ozdobami wykonanymi z filcu np. finezyjnie powycinanymi gwiazdkami lub obrusami/bieżnikami, które fantazyjnie ożywią wnętrze.

Drewniane meble to także piękne tło dla świątecznych kartek – jeśli Twoi najbliżsi wciąż kontynuują ten zwyczaj, wówczas otrzymane kartki z życzeniami możesz także wykorzystać jako ozdobę.

 

Artykuł powstał przy współpracy z internetowym sklepem meblowym – Edinos.pl. Dla naszych wiernych czytelników sklep przygotował specjalny kod rabatowy o wartości 50 zł . Wystarczy w koszyku wpisać wpisać kod – edinos50, aby kwota zakupów została pomniejszona o 50 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *