#esencjainternetu

Jak przenieść kontakty i dane z Androida na iOS?

0 146

Oprogramowanie Android jest popularne dla wielu urządzeń typu smartfon. Natomiast iOS jest oprogramowaniem urządzeń firmy Apple. Współczesne telefony pozwalają nam na gromadzenie wielu ważnych informacji. Dotyczy to między innymi zdjęć i filmów, muzyki, czy innego typu plików. Bardzo ważne są również kontakty telefoniczne, dzięki którym możemy dzwonić do innych osób lub wymieniać z nimi wiadomości tekstowe. Dlatego przy wymianie urządzenia, szczególnie, jeśli wcześniejszy telefon działał w oparciu o Android, na nowy telefon Apple, rodzi się pytanie, w jaki sposób przenieść kontakty z Androida na iOS?

Przenoszenie danych z Androida na iOS – jak to zrobić

W wielu przypadkach punkty sprzedaży, czy punkty serwisowe oferują swoją pomoc, jeśli chodzi o transfer kontaktów ze starego urządzenia na nowe. W wielu przypadkach jednak dotyczy to przeniesienia kontaktów ze starego urządzenia iOS na nowe. Również nie w każdym mieście znaleźć można punkty Apple Store, którego pracownicy pomogą nam w tej czynności. W gruncie rzeczy cały proces jest stosunkowo prosty i spokojnie możemy go wykonać samodzielnie. Bardzo pomocne w przypadku urządzeń Android jest skorzystanie z opcji synchronizacji urządzenia z kontem Google. Pomaga nam w zarządzaniu kontaktami, a także ich transferem na nowe urządzenie.

Inną opcją jest skorzystanie z aplikacji dedykowanych do tego typu czynności. Są one wyposażone w intuicyjny interfejs, jak również poszczególne kroki opatrzone są dokładnym opisem czynności, dzięki czemu aplikacja, w sposób bezproblemowy, przeprowadzi nas przez cały proces krok po kroku.

Czy da się przenieść kontakty z Androida na iOS?

Oczywiście, że tak. Byłoby to wręcz nie do pomyślenia, aby przy wymianie urządzenia, które działało w oparciu o Android na telefon Apple nie było sposobu, na przeniesienie kontaktu. Oznaczałoby to, że trzeba wszystkie kontakty wprowadzać ręcznie. A przecież jest to bardzo czasochłonne. Tak naprawdę transfer kontaktów to jednak z łatwiejszych czynności, jeśli chodzi o możliwość przeniesienia danych z jednego urządzenia na drugie, nawet jeśli nasz stary telefon korzystał z Androida, a nowy to urządzenie firmy Apple.

Warto także pamiętać, że tak naprawdę karty SIM pozwalają nam na przechowywanie określonej ilości kontaktów. Dlatego możemy wykorzystać po prostu kartę SIM do tego, by eksportować kontakty ze starego telefonu. W tym celu należy wejść w „Kontakty”. Następnie odszukujemy opcję „Ustawienia”. Dostępna jest tam funkcja „Importuj/Eksportuj Kontakty”, którą wybieramy. Nas oczywiście interesuje „Eksport kontaktów do karty SIM”. Następnie wystarczy przenieść kartę SIM do urządzenia iOS. Na nowym urządzeniu cały proces przebiega w podobny sposób. W kontaktach wyszukujemy ustawienia, gdzie dostępna jest funkcja „Importuj kontakty z karty SIM”. I już, na nowym urządzeniu mamy numery telefonów, które wcześniej zapisaliśmy na starym.

Skorzystaj z aplikacji do przenoszenia danych i kontaktów!

Z uwagi, iż karty SIM posiadają ograniczoną ilość pamięci, jeśli chodzi o to, jak dużą liczbę kontaktów można na niej zapisać, transfer kontaktów za jej pośrednictwem nie zawsze jest rozwiązaniem skutecznym. Ale to żaden problem. By szybko przenieść kontakty z Androida na iOS wystarczy skorzystać z dedykowanej do tego celu aplikacji. Trzeba jednak zaznaczyć, że ten sposób sprawdzi się podczas pierwszej konfiguracji urządzenia iOS.

Dlatego podczas konfiguracji iPhona przechodzimy przez poszczególne kroki wedle instrukcji. Ekranem, który będzie nas interesować jest: „Aplikacje i dane” ponieważ to na tym etapie możemy skorzystać z aplikacji Move to iOS, aby przenieść kontakty ze starego urządzenia na nowe.

W „Aplikacje i dane” wybieramy opcję: „Przenieś z Androida”. Również na urządzeniu z Androidem musimy pobrać aplikację Move to iOS oraz ją zainstalować. Następnie na obu urządzeniach klikamy Kontynuuj. Na ekranie iPhona pojawi się kod, który ręcznie wpisujemy do aplikacji na Androidzie. Następnie aplikacja zapyta, które dany chcemy przenieść ze starego urządzenia. Następnie wystarczy poczekać, aż dane, które nas interesują zostaną przeniesione ze starego urządzenia na nowy telefon.

Przenoszenie danych z Androida na Iphone po ukończonej konfiguracji

Jeśli jednak telefon z iOS został już wcześniej skonfigurowany, aplikacja Move to iOS nam nie pomoże. Ale to nie koniec świata i możliwości, jakie nam zostały. W tym przypadku z pomocą przyjdzie nam konto Google.

Na urządzeniu z Androidem. W jego ustawieniach, a dokładnie w „użytkownicy i konta” wybieramy konto Google, a następnie synchronizację danych z chmurą Google.

Kolejny krok to dodanie konta Google na urządzeniu iOS. W telefonie wybieramy opcję „poczta i kontakty”, a następnie „dodaj konto”. Z dostępnych opcji wybieramy konto Google. Musimy jeszcze podać adres Gmail oraz hasło, którego używaliśmy do logowania się na koncie Google na Androidzie. Telefon rozpocznie proces synchronizacji, a my będziemy mieć dzięki temu dostęp do kontaktów na nowym urządzeniu. No przecież, że proste.

Autor: Jakub Tomkiewicz, Redaktor Naczelny portalu vaxy.pl

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.