Jak odblokować iPhone? Metody na odblokowanie Iphone’a

Iphone to jeden z najpopularniejszych na rynku smartfonów. Firma Apple, która jest jednym z liderów w branży technologii komputerowej i telefonicznej, regularnie wprowadza na rynek nowoczesne urządzenia, których funkcje ułatwiają wiele codziennych czynności. W iPhonie przechowywać można wiele ważnych informacji oraz haseł, w tym do usług takich jak poczta. Wiele osób korzysta także z aplikacji bankowych, które w łatwy sposób pozwalają na sprawdzenie codziennych wydatków, ale również wykonanie przelewów. Dlatego użytkownicy iPhonów stosują różnego typu zabezpieczenia, które producent dla nich przygotował. Jednym z nich jest blokada telefonu.

Bardzo popularnym sposobem na zabezpieczenie informacji, które przechowujemy na telefonie, jest zastosowanie kodu, który należy wpisać, by otrzymać dostęp do głównego ekranu. Czasem jednak zdarza się, że kodu po prostu zapominamy lub kilkakrotnie zostaje przez nas źle wpisany. Skutkuje to zablokowaniem dostępu do telefonu. Taka sytuacja przytrafiła się chyba wielu osobom. Rodzi się wtedy pytanie: „Co robić, co robić”.

Przede wszystkim urządzenia Apple posiadają wysokiej jakości zabezpieczenia. Nie można i tak po prostu obejść lub je złamać. Nie istnieją też żadne, zewnętrzne aplikacje, które to umożliwiają. Dlatego kategorycznie odradzamy pobieranie tego typu aplikacji, jeśli gdzieś pojawi się na ich temat informacja. Mogą to być po prostu szkodliwe programy, które wykorzystuje się do tego, by wykraść dane z telefonu. Jednak zablokowany dostęp do telefonu nie oznacza, że nie istnieją sposoby pomocnicze, które właścicielowi telefonu umożliwią przywrócenie dostępu do jego urządzenia. Pomożemy tutaj odpowiedzieć na pytanie: Jak odblokować zablokowany iphone.

Jak odblokować Iphone jeżeli nie pamiętasz kodu?

W momencie, gdy kod do odblokowania telefonu został kilkukrotnie wprowadzony w błędny sposób, na ekranie pojawi się komunikat o tym, że telefon został zablokowany. Co można zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedzi dostarcza nam chociażby wsparcie Apple.

Aby przywrócić dostęp do telefonu potrzebny nam będzie komputer. Wszystko dlatego, że będziemy musieli wprowadzić telefon w tryb awaryjny. W jaki sposób to zrobić? Przede wszystkim potrzebny nam będzie komputer Mac lub PC, czyli stacjonarny. W przypadku PC niezbędny jest Windows 8 lub nowszy oraz aplikacja iTunes. Dzięki temu możliwe będzie przywrócenie dostępu do telefonu.

Alternatywnym rozwiązaniem jest reset hasła na telefonie z poziomu przeglądarki. W tym celu będzie można wykorzystać iCloude. Jednak, aby było to możliwe, potrzebne będą nam informacje takie, jak Apple ID, czyli adres e-mail oraz hasło, których użyliśmy do założenia konta na iCloude.

Trzecia opcja to wprowadzenie telefonu w tryb awaryjnym, czyli Recorvery Mode. Jednak sposób ten zadziała tylko w sytuacji, jeśli usługa iCloude jest nieaktywna i z poziomu aplikacji nasz telefon jest niewidoczny.

Oczywiście, przywrócenie dostępu do telefonu jest również możliwe dzięki pracownikom serwisów Apple Store.

Jak odblokować iPhone’a? Za pomocą iCloud!

W tym przypadku reset hasła telefonu następuje z poziomu przeglądarki internetowej. Niezbędne są jednak informacje takie, jak Apple ID, czyli adres e-mail i hasło, których użyliśmy do tego, by założyć konto na iCloude w telefonie.

W pierwszej kolejności otwieramy przeglądarkę internetową i wpisujemy adres iCloud.com. Wykorzystujemy to samo hasło i adres e-mail, których użyliśmy właśnie podczas pierwszego uruchomienia telefonu.

W dolnym, prawym rogu odszukujemy ikonkę „Znajdź”. Gdy otworzymy ikonkę, raz jeszcze podajemy hasło oraz e-mail. Dzięki temu nasz telefon zostanie zlokalizowany na mapie. Po wybraniu naszego iPhona pojawi się kilka opcji. Jedną z nich jest „Wymarz iPhone”. Funkcja tak pozwoli na reset hasła w naszym telefonie, dzięki czemu będziemy mogli je ponownie ustawić. Po resecie telefonu niezbędne jest zalogowanie się do aplikacji iCloude z poziomu telefonu.

Jak odblokować iPhone’a? Za pomocą iTunes!

Aplikacja iCloude to nie jedyna opcja, jeśli chodzi o przywrócenie dostępu do telefonu. W tym celu można wykorzystać także iTunes. Jak odblokować iPhone tym sposobem?

Po pierwsze potrzebny jest nam Mac lub PC. Jednak ten sposób sprawdza się tylko w sytuacji, jeśli nasz iPhone już wcześniej był podpięty do aplikacji iTunes.

Zablokowany telefon musimy podłączyć do komputera PC lub Mac za pomocą kabla. Gdy telefon zostanie wykryty przez aplikację iTunes, należy wybrać opcję „Odtwórz telefon”. Dane z telefonu zostaną wymazane. Po ponownym uruchomieniu telefonu niezbędne jest również zalogowanie się do iCloude lub iTunes z poziomu telefonu za pomocą e-maila i hasła, których użyliśmy podczas pierwszego uruchomienia telefonu. Mamy również możliwość ponownego ustawienia ekranu blokady.

Jak odblokować iPhone’a? Tryb odzyskiwania

Sposób ten sprawdzi się tylko, jeśli nie mamy możliwości wykrycia telefonu w aplikacji iCloude z poziomu przeglądarki internetowej. Na komputerze należy włączyć aplikację iTunes, a telefon podpiąć do komputera za pomocą kabla.

Następnie musimy wcisnąć w telefonie przyciski włącz/wyłącz oraz przycisk startowy (Home). Przyciski należy chwilę przytrzymać. Telefon powinien uruchomić się w trybie awaryjnym.

W aplikacji iTunes, którą uruchomiliśmy na komputerze, pojawi się informacja: „W iPhone wystąpił problem wymagający aktualizacji lub odtworzenia”. Wybór opcji „Odtwórz” wymaże z telefonu dane, a my będziemy mogli ponownie ustawić blokadę ekranu w telefonie.

Model iPhone’a a sposoby na odblokowanie

Tak naprawdę jedną z cech Apple jest to, że urządzenia tej firmy są intuicyjne i często uniwersalne. Nowszy model nie oznacza gruntownej zmiany w obsłudze urządzenia. To, co ulega zmianom, to najczęściej podzespoły, które determinują funkcjonalność urządzenia, czy aparaty.

Dlatego, jeśli nasz iPhone jest zablokowany, możemy wykorzystać sposoby opisane w tym poradniku, ponieważ mają one zastosowanie do telefonów Apple, ale również do tabletów, czy iPadów.

Autor: Jakub Tomkiewicz, Redaktor Naczelny portalu vaxy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *