Jak kupować na Aliexpress? 

Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie kupił etui na telefon na Aliexpress. Są też tacy, którzy kupują tam ubrania, oryginalne oświetlenie lub obrazy do domu (za które nie trzeba płacić, jak za designerską rzeźbę) albo elektronikę i biżuterię.

Wszystko jest tam tańsze, łatwo dostępne i tak proste do kupienia. Ale jak kupować na Aliexpress, żeby nie kupić bubla? 

Co to jest Aliexpress?

Aliexpress to chińska platforma zakupowa, na której jest wszystko. Tak, tak! Dobrze czytacie – na Ali znajdziecie to, czego od dawna szukaliście plus poczujecie potrzebę nabycia kilku dodatkowych rzeczy. Dlaczego? Bo dostawa często jest bezpłatna, a przedmioty są o wiele tańsze niż na naszej najsłynniejszej platformie aukcyjnej. Co prawda czasami na otrzymanie towaru trzeba poczekać i 30 dni, ale po dokonaniu szybkiego rachunku „czy to się opłaca?” wynik zawsze jest pozytywny. Plusem jest niewątpliwie intuicyjna wyszukiwarka przedmiotów, polska nakładka językowa i bezpieczne płatności przez Płatności24. 

Jak kupować na Aliexpress? 

Żeby móc robić zakupy na słynnej chińskiej platformie, najpierw trzeba założyć tam konto. Jest to bezpłatne, proste i niczym nie różni się od zakładania konta na Facebooku czy Instagramie. Wystarczy wejść na stronę aliexpress.com i kliknąć button „Join” po prawej stronie witryny – bezpośrednio pod „Welcome to AliExpress”. Jeśli Wasza przeglądarka automatycznie przetłumaczyła stronę – kliknijcie „Dołącz” pod „Witamy w Aliexpress”. Możecie też skorzystać z rozwijanego menu głównego – znajdującego się na górze strony. Najeżdżając na „konto”, wybierzcie po prostu opcję „Przyłącz się”. Podajecie swój e-mail, hasło i czekacie na link rejestracyjny, otrzymacie go po chwili na adres e-mail podany w czasie rejestracji. Zweryfikujecie adres, potwierdzacie założenie nowego konta i już możecie zrobić pierwsze zakupy w Chinach. I to bez wychodzenia z domu! 

Pamiętajcie, że możecie także skorzystać z bezpłatnej aplikacji i przeglądać Ali z poziomu smartfona lub tabletu! 

Teraz najważniejsze ustawienia, które pozwolą Wam na kontrolowanie koszyka z zakupami. Jeśli raz to ustawicie i zapamiętacie na urządzeniu dane logowania, Aliexpress zapamięta Wasze preferencje.
Wybierzcie dostawę do Polski (musi się Wam pokazać polska flaga), następnie język „polski”, oraz waluta „PLN”. Opcje do wyboru ułożone są alfabetycznie, ale jeśli nie chce się Wam scrollować menu, skorzystajcie z miniwyszukiwarki i wpiszcie pierwsze literki waluty i języka. Od teraz będziecie widzieć opisy aukcji w języku polskim i ceny przeliczone na złotówki. 

O czym należy pamiętać, robiąc zakupy na Aliexpress?

Zanim dodacie produkt w super okazyjnej cenie, pamiętajcie, że Ali to serwis, na którym nie każdy sprzedawca jest krystaliczny. Zanim kupicie najnowszego iphona, sprawdźcie opis aukcji – czy przypadkiem nie kupujecie… naklejki z idealnie odwzorowanym, najnowszym iphone. 

Najlepiej będzie, kiedy po skorzystaniu z wyszukiwarki Aliexpress skorzystacie z filtrowania wyników. Polecamy korzystać z opcji „cztery gwiazdki wzwyż” – w tej sposób minimalizujecie możliwość zakupienia bubla. Zaglądajcie też do opinii o produkcie – znajdują się pod opisem aukcji, kupując często dodają zdjęcia otrzymanych produktów.

Jeśli zależy Wam na bezpłatnej wysyłce lub zwrocie, także możecie przez te opcje przefiltrować wyniki. Dla wyjadaczy z Ali jest filtrowanie „szybkie zakupy” – często wiąże to z tym, że sklep ma swój drugi magazyn gdzieś w Europie i stąd czas dostarczenia towaru może wynieść 7, zamiast 37 dni.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *