Jak korzystać z Messengera bez Facebooka? Instalacja i użytkowanie

Media społecznościowe stają się coraz popularniejsze – w końcu, kto obecnie z nich nie korzysta? Pozwalają na publikowanie informacji ze swojego życia, szukanie inspiracji, na kontaktowanie się ze znajomymi i nie tylko. Jedną z najchętniej wybieranych aplikacji jest Messenger. Wciąż jednak wiele osób zastanawia się, na jakich dokładnie warunkach można go używać. Czy korzystanie z  Messengera bez Facebooka jest możliwe? Jak zainstalować aplikację? Dlaczego warto?

Messenger bez Facebooka – czy można z niego korzystać i jak go zainstalować?

Przyjęło się, że Messenger jest połączony z Facebookiem. Skojarzenie jest słuszne, tym bardziej że komunikator jest własnością Facebooka. Czy na pewno trzeba być jednocześnie użytkownikiem Facebooka, by móc korzystać z Messengera?

Samo zakładanie konta Messenger nie jest skomplikowane i z pewnością każdy sobie z nim poradzi. Konieczne jest jedynie zainstalowanie aplikacji lub wejście na komunikator przez przeglądarkę, a następnie podanie najważniejszych danych osobowych. W tym celu wystarczy wybrać opcję „utwórz nowe konto” i podać imię oraz nazwisko. Następnie użytkownik zostanie zapytany o swoją datę urodzenia, email, a także płeć i wiek. Niezbędne jest również utworzenie silnego hasła do konta. Kolejnym krokiem będzie potwierdzenie swojego konta za pośrednictwem maila lub SMS – wystarczy przepisać otrzymany kod i zaakceptować. Użytkownik zostaje także poproszony o wstępną personalizację konta – prośbę o zdjęcie profilowe można jednak pominąć i zostawić na później.

Messenger – co to jest?

Messenger to nic innego, jak jedna z aplikacji Facebooka – komunikator internetowy. Można dzięki niemu nie tylko wysyłać wiadomości tekstowe, ale również dzielić się zdjęciami, filmami i grafikami. Messenger umożliwia również branie udziału w wideorozmowach oraz połączeniach głosowych – aplikacja zastępuje operatora sieci i coraz częściej wypiera standardowe SMSy i rozmowy telefoniczne.

Messenger jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych komunikatorów. Wybierają go zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Szacuje się, że korzysta z niego ponad 2 miliardy osób. Komunikator działa na każdym systemie operacyjnym, a co więcej aplikację można połączyć z numerem telefonu. Dzięki temu Messenger może wygodnie wysyłać i odbierać tradycyjne SMSy. 

Czy można korzystać z Messengera bez Facebooka?

Wiele osób interesuje jedynie Messenger bez konta na FB, ponieważ nie posiadają profilu na Facebooku i chcą korzystać tylko z komunikatora. Jeszcze do niedawna istniała taka możliwość, jednak od 2019 roku z Messengera mogą korzystać jedynie użytkownicy zarejestrowani na FB. Podczas logowania do komunikatora niezbędne jest wpisanie danych podawanych przy zakładaniu profilu na Facebooku.

Czy Messenger bez Facebooka jest jeszcze dostępny?

Messenger (bez Facebook) nie jest dostępny dla nowych użytkowników. W dalszym ciągu mogą korzystać z niego osoby, które założyły swoje konto przed 2019 rokiem. Użytkownicy po dezaktywacji swojego profilu na Facebooku, dalej mają możliwość korzystania z powiązanego konta na Messengerze. W takiej sytuacji logowanie do komunikatora nie powoduje ponownej aktywacji konta. Podczas logowania Messenger bez FB będzie wymagał wpisania danych logowania do aplikacji (w przypadku użytkowników, którzy założyli jedynie konto na Messengerze, gdy jeszcze była taka możliwość) lub danych z Facebooka (dotyczy to użytkowników, którzy dezaktywowali swój profil na FB).

Jak uruchomić Messenger w przeglądarce?

Nie ma konieczności instalowania aplikacji, równie dobrze z Messengera można korzystać w przeglądarce. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę adres messenger.com, a następnie podać zwykłe dane, używane przy logowaniu. Dzięki temu z komunikatora można swobodnie korzystać bez żadnego, specjalnego przygotowania na laptopie.

Warto wybrać Messenger czy inny komunikator?

Messenger ma wiele zalet, które sprawiają, że wiele decyduje się właśnie na niego. Przede wszystkim aplikacja jest całkowicie darmowa, dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych SMSów czy połączeń telefonicznych. Messenger wyróżnia się też prostym i intuicyjnym interfejsem, który sprawia, że korzystanie z niego jest wyjątkowo proste. Niezwykle wygodna jest funkcja wyświetlania tak zwanych dymków, które umożliwiają korzystanie z aplikacji i odczytywania wiadomości w tle. Messenger bardzo chętnie jest wybierany również przez właścicieli firm, ponieważ istnieje możliwość korzystania z botów, które będą udzielać automatycznej odpowiedzi.

Autor: Małgorzata Warmuz / redaktor vaxy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *