Jak dobrać muzykę na wesele?

Muzyka na weselu jest ważna – odpowiada za klimat spotkania. Dużo mówi także o parze młodej i ich preferencjach muzycznych, jednak powinna być tak dopasowana, by wszyscy goście dobrze się przy niej bawili.

Nieważne, czy zdecydujecie się na kapelę, zespół czy DJ, jest parę sposobów, by muzyka na wesele została dobrana idealnie i my dziś Wam o nich opowiemy. 

Zadbaj o początek

Goście weselni przybywają na miejsce, w którym jest organizowane wesele, na ogół przed parą młodą. To taka niepisana zasada, żeby świeżo upieczony mąż i żona zostali przywitani przez wszystkich gości, jest to także znak, że wszyscy są już obecni i można zacząć wesele. 

Zadbajcie, żeby Wasi goście nie oczekiwali na Was w kompletnej ciszy. Niech to będzie lekka, przyjemna muzyka, wprowadzająca ich w radosny nastrój. 

Miksuj style, gatunki i tempo 

Pierwsza zasada dobrze dobranej muzyki weselnej: mieszajcie! To, że lubicie Sade albo Braci Cugowskich i znacie wszystkie piosenki na pamięć, nie znaczy, że Wasi goście dadzą radę dobrze bawić się przez cały wieczór w rytm zapętlonej płyty. Z kolei, jeśli Wasi goście weselni słyną ze znajomości wszystkich hitów disco-polo, nie oznacza, że Wasze uszy mają cierpieć – w końcu to Wasz ślub i Wasze wesele. Pomieszanie różnych stylów muzycznych, gatunków i tempa muzyki sprawi, że wszyscy będziecie się dobrze bawić. Ustalcie, jakie wolne piosenki lubicie, które hity muzyczne muszą popłynąć z głośników i jakie klasyki chcielibyście usłyszeć. 

Niechciana muzyka 

Niestety, nie zatrzymacie tego. Na każdym weselu znajdzie się taki gość, który jeszcze przed krojeniem tortu weselnego poprosi o piosenkę z dedykacją. I musicie być przygotowani, że będą to słynne „kaczuszki” albo szlagier sprzed wielu, wielu lat. Nie miejcie żalu ani do gościa, ani do DJ. Wspólna zabawa ma w sobie coś z ryzyka. 

Niechciana muzyka to także przygotowana przez Was lista piosenek, których nie życzycie sobie, by usłyszeć ją na własnym weselu. Przekażcie ją ze stosownym wyprzedzeniem muzykom, zespołowi albo DJ-owi i wtedy będziecie mieć pewność, że ta piosenka nie zostanie zagrana nawet jako piosenka na życzenie. 

Głośno, głośno, ciszej!

Tańczycie, bawicie się – jest fajnie. Jednak wesele to także toasty, przemówienia, zabawy przy fotobudce i z wodzirejem oraz posiłki. Ustalcie z Waszym zespołem muzycznym lub DJ-em, że w czasie wesela potrzebna są momenty, kiedy na sali jest ciszej. I że to dla Was nie problem, że przerywnikiem będzie nastrojowa, spokojna muzyka – dopasowana do potrzeb chwili. Nawet jeśli nie będą to radiowe hity a muzyka akustyczna. Jeśli poinformujecie o tej prośbie swoich muzyków odpowiednio wcześnie, na pewno przygotują dla Was i Waszych uszu coś miłego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *