Jak dbać o męski zarost i brodę?

Czy schludny i zadbany zarost zawsze musi wiązać się z wizytą u barbera? Absolutnie nie! Zadbać o utrzymanie wąsów i brody, można równie dobrze we własnym domu. W jaki sposób to zrobić? Co będzie przydatne i o jakich kosmetykach warto pamiętać?

Na początek…

Pierwsza faza pojawienia się zarostu nie wymaga od nas strzyżenia przy pomocy nożyczek. Przydatny jest wtedy jednak trymer lub maszynka, która pozwala utrzymać taki kształt zarostu, który najbardziej nam odpowiada. Potem nieco trudniej będzie się obejść samym trymerem, więc do dbania o zarost, potrzebne będą także grzebień oraz nożyczki przystosowane do strzyżenia brody i wąsów. Nie ma co ukrywać, że pierwsza styczność z trymerem nie zawsze jest prosta i wymaga cierpliwości. Jednak, jak wiadomo trening czyni mistrza, więc trochę praktyki i spokojnie można dojść do wprawy. 

Przycinanie

Nie zawsze na strzyżenie brody trzeba udać się do profesjonalnego barbera. Spora część mężczyzn zajmuje się samodzielnie, w domowym zaciszu, zadbaniem w swój zarost. A kiedy nadejdzie już czas na strzyżenie, warto trzymać się kilku podstawowych zasad, które mogą znacznie ułatwić proces strzyżenia brody i wąsów. Pierwsza kwestia, to fakt, aby zarost podcinać na sucho. Jest to dobry sposób na uniknięcie zbyt mocnego przycięcia i przesadnego, niepożądanego skrócenia długości brody, czy wąsów. 

Elementem, który każdy brodacz posiadać powinien, jest grzebień. Dzięki niemu dużo łatwiej jest przystrzyc zarost, gdyż wystarczy przy jego pomocy unieść włoski i przyciąć końce.

Kosmetyki

Przy dbaniu o zarost i brodę niezwykle ważne jest stosowanie odpowiednich i dobrze dopasowanych kosmetyków. Pielęgnacja i nawilżanie stanowi bowiem klucz do prawidłowego wyglądu męskiego zarostu. To także nieodłączny element dbania o wąsy i brodę, o którym absolutnie nie należy zapominać. Dobrej jakości kosmetyki zadbają nie tylko o sam zarost, ale także kondycję skóry. Dlatego warto używać raz na jakiś czas żelu z peelingiem, który pozwoli usunąć martwy naskórek. W panów, którzy postawią na dłuższą brodę, niewątpliwie istotnym elementem pielęgnacji będzie również szampon. 

Nie można zapominać, że przy zaroście skóra może borykać się z problemem przesuszenia i podrażnienia. Aby temu zapobiec, warto do codziennej pielęgnacji zarostu wprowadzić krem nawilżający do twarzy. Z pewnością dobry krem nawilżający stanie się przyjacielem każdego mężczyzny, chcącego utrzymać zarost i skórę twarzy w świetnej kondycji. 

Kosmetykiem, w który warto się zaopatrzyć jest wosk do wąsów i brody. A w czym on pomoże? W utrzymaniu zarostu w dobrej formie! Będzie ona pomocnikiem zarówno w samej stylizacji włosów oraz zachowaniu ich w dobrym wyglądzie. 

Równie ważne jest także indywidualne dopasowanie zarostu do kształtu twarzy. W końcu coś co będzie świetnie pasować do jednego mężczyzny, może być nie do końca trafionym rozwiązaniem u innego i na odwrót.

Warto także czasami wyjść z utartych schematów i spróbować nowych rozwiązań, bo dlaczego nie? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *