Euro 2020 – gdzie będą organizowane Mistrzostwa Europy?

UEFA Euro 2020 – czyli Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozpoczynają się 12 czerwca.  To już 16 turniej o tytuł mistrza! Gdzie będzie organizowane Euro 2020? 

Miasta-gospodarze w Euro 2020 

Turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej odbywać się będzie w 12 państwach. Miasta gospodarze Euro 2020 to: Amsterdam, Baku, Bilbao, Budapeszt, Bukareszt, Dublin, Glasgow, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Petersburg, Rzym. Początkowo UEFA wybrała także Brukselę do miast gospodarzy Mistrzostw Europy, jednak z braku pewności do oddania Eurostadium w terminie, wycofano się z tej decyzji. 

Fazy grupowe w Euro 2020

Prezentujemy tabelę rozgrywek Mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn w 2020 roku w podziale na grupy. Grupa A stoczy mecze na Stadionie Olimpijskim w Baku (Azerbejdżan) oraz Stadio Olimpico w Rzymie (Włochy).  O wyjście z grupy powalczą: Turcja, Włochy, Walia i Szwajcaria. Mecze drużyn z Grupy B będą rozgrywane na Stadionie Kriestowskij (Petersurg) oraz w Parken (Dania). Tutaj mecz zagra: Dania, Finlandia, Belgia i Rosja. Grupa C będzie grać w Johan Cruyff ArenA (Holandia) i Arenie Narodowej (Rumunia) – o tytuł mistrza będzie walczyć Austria, Holandia, Ukraina oraz zwycięzca barażu dywizji A/D. Mecze Grupy D zostaną rozegrane na Stadionie Wembley (Anglia) i w Hampden Park (Szkocja). Zobaczymy tu mecze Anglii, Chorwacji, Czech oraz zwycięzcy barażu dywizji C. Polska w czasie Euro 2020 gra w Grupie E. Tutaj mecze odbędą się w Aviva Stadium (Irlandia) i San Mamés (Hiszpania). Poza drużyną Polski, mecze stoczą tu: Hiszpania, Szwecja oraz zwycięzca barażu dywizji B.  Grupa F zagra na Puskás Aréna (Węgry) i Allianz Arena (Niemcy). Mecze rozegra tu Portugalia, Francja, Niemcy oraz zwycięzca barażu A/D. 

Faza pucharowa Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 

Euro 202 w fazę pucharową wejdzie 27 czerwca. Mecze 1/8 Finału  odbędą się w Amsterdamie, Londynie, Budapeszcie, Bilbao, Kopenhadze, Bukareszcie, Dublinie i Glasgow. Ćwierćfinały odbędą 3 i 4 lipca – mecze odbędą się w Petersburgu, Monachium, Baku i Rzymie. Półfinały zostaną rozegrane w londyńskim Stadionie Wembley 7 i 8 lipca. Wielki Finał Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 odbędzie się w Londynie 12 lipca o godzinie 21:00 czasu środkowoeuropejskiego. 

Wszystkie mecze rozegrane w ramach EURO 2020 transmitowane będę w TVP. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *