Dwuetapowe oczyszczanie twarzy – pielęgnacja, na punkcie której oszalały Polki  

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy zyskuje coraz to większą popularność wśród kobiet rozwiązując wiele problemów skórnych. W artykule znajdziecie odpowiedź na pytania:

  1. na czym polega dwuetapowe oczyszczanie skóry twarzy? 
  2. jak prawidłowo je wykonać?
  3. jakie korzyści dla skóry daje dwuetapowe oczyszczanie skóry twarzy?
  4. Jakie kosmetyki wybrać?

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to metoda, która polega na zastosowaniu oleju oraz kosmetyku na bazie wody. Dzięki takiemu podejściu usuwamy najpierw tłuste zanieczyszczenia, a potem dokładnie oczyszczamy pory. Olej rozpuszcza olej co pozwala na dokładne usunięcie wydzielonego sebum, potu oraz innych zanieczyszczeń tego typu. W drugim etapie stosujemy kosmetyk na bazie wody. Dzięki temu, że zmyliśmy już pierwszą warstwę zanieczyszczeń mamy możliwość dokładniejszego oczyszczenie porów. 

O czym należy pamiętać aby wykonać to prawidłowo? 

W pierwszym etapie oczyszczania skóry olejem nie używamy wody. Nawet jeśli na twarzy mamy makijaż olej nakładamy dłońmi bezpośrednio na suchą skórę twarzy. Wykonujemy masaż przez kilka minut. Następnie zwilżamy dłonie odrobiną letniej wody i ponownie masujemy twarz. Olej powinien połączyć się z wodą. Po kilku minutach zmywamy twarz letnią wodą. W drugim etapie w tradycyjny sposób myjemy twarz kosmetykiem na bazie wody. Następnie delikatnie osuszamy twarz ręcznikiem. Należy pamiętać, że robimy to przykładając ręcznik, a nie pocierając nim po twarzy. Na suchą twarz warto zastosować kosmetyk przywracający naturalne pH skóry, czyli na przykład tonik.

Jakie korzyści płyną z dwuetapowego oczyszczania skóry?

Podstawową korzyścią płynącą z tego sposobu oczyszczania twarzy jest minimalizacja szansy wystąpienia problemów skórnych. Częstym powodem trądziku i podobnych zmian jest właśnie niedokładne i nieregularne oczyszczanie skóry. Oczyszczanie dwuetapowe doskonale sprawdza się w przypadku każdej cery, szczególnie jednak w pielęgnacji skóry tłustej oraz mieszanej. Odpowiednio dobrany olej wpływa na regulację wydzielania sebum oraz nawilżenie skóry. 

Jaki produkt wybrać?

Warto zwrócić uwagę na to aby produkt miał dodatkowe właściwości takie jak nawilżenie skóry, regulacja wydzielanego sebum czy zapobieganie utracie wody. Wybierając produkt należy pamiętać, że to podstawa w pielęgnacji i nawet najbardziej ekskluzywny krem nie zastąpi dobrego oczyszczania. Wszystkie te kryteria spełnia zestaw do dwuetapowego oczyszczania skóry koreańskiej marki kosmetyków premium Lanbelle. Produkty dostępne są w sklepie internetowym 4 Seasons Beauty pod adresem: www.4seasonsbeauty.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *